Дослідники з США встановили, що наявність одної або більше стресових подій протягом доби у жінок може з часом призвести до набору надлишкової маси тіла. Особливо це актуально при наявності тяги до нездорової їжі з великим вмістом калорій і жирів.

Група вчених з університету Огайо під керівництвом професора Жана Кєколта-Глазера дійшла висновку про те, що більшою мірою зв’язок між стресом і зайвими кілограмами проявляється у жінок, хоча дослідники вважають, що вона справедлива (меншою мірою) і для представників сильної половини людства . У ході дослідження фахівці встановили, що наступного дня після стресу жіночий організм спалює калорії після їжі повільніше, ніж організм жінки, у якої напередодні стресів не було. За рік, таким чином, можуть набігти 4,5-5 зайвих кілограмів, підрахували експерти.
 
У дослідженні брало участь 58 жінок, середній вік яких склав 53 роки. Під контролем фахівців вони їли, вживаючи висококалорійну жирну їжу. Також учасниці дослідження пройшли анкетування для визначення симптомів депресії і наявності у них стресових ситуацій протягом попереднього дня.
 
Після їжі вчені регулярно вимірювали швидкість їх метаболізму протягом семи годин, що дозволило встановити: у жінок, які відчували стрес, швидкість обміну речовин була сповільнена. Водночас з’ясувалося, що жінки, які відчували стрес, мали вищий рівень інсуліну в крові, що, в свою чергу, сприяє накопиченню жирових відкладень і перешкоджає окисленню жирів, сповільнюючи їх засвоєння і виведення. Це, в підсумку, також виливається у накопичення ваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО У ВАС СТРЕС

ВІТАМІНИ ПРОТИ СТРЕСУ

ПСИХОЛОГІЧНИЙ СТРЕС ПРИ АВІАПЕРЕЛЬОТАХ