Стрес провокує виникнення хвороб, але цього можна уникнути, якщо вчасно «поставляти» в організм потрібні вітаміни.

Стрес буває двох видів. Позитивний стрес або еустрес мотивує нас щось робити і кудись рухатися, а негативний стрес – дистрес руйнує наше здоров’я. На жаль, дистрес – це реальність нашого повсякденного життя. Хвороби, наші думки і дії можуть призводити до виникнення дистресу, і тоді ми починаємо відчувати його негативний вплив фізично.

«Будь різка зміна звичного способу життя вимагає напруження адаптаційних систем організму, що для деяких може послужити сильним стресовим чинником», – говорить лікар Мар’єнко Катерина Миколаївна.

У стресовому стані в нашому організмі у великій кількості виробляються вільні радикали, що ушкоджують клітини нашого організму. Нейтралізувати їх дію можна за допомогою антиоксидантів. Тому під час стресу дуже важливо забезпечити організм цими потрібними речовинами. Одна із самих «могутніх» груп антиоксидантів – вітаміни.

Проаналізуйте своє меню. Якщо ви недоотримуєте якісь вітаміни, треба терміново змінювати раціон харчування або приймати вітаміни додатково.

Вітаміни, які допомагають боротися зі стресом

Вітаміни групи В

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика

Це група водорозчинних вітамінів, яка відіграє важливу роль у забезпеченні повноцінної роботи нервової та імунної систем, в синтезі ДНК і формуванні нових клітин. Вітаміни цієї групи покращують роботу серцево-судинної системи, допомагають засвоювати живильні речовини з їжі, беруть участь в обмінних процесах, синтезі життєво важливих сполук і перешкоджають розвитку депресії.

У цій групі 8 вітамінів і кожен з них допомагає працювати іншим. Ці речовини активно витрачаються в момент стресу. Але вони не синтезуються в нашому організмі, тому дуже важливо одержувати їх ззовні.

При нестачі вітамінів групи В спостерігається підвищена стомлюваність, тривожність, надмірна дратівливість, можуть розвинутися різні захворювання.

Отримати цей вітамін можна, вживаючи в їжу горіхи, бобові, картоплю, перець, банани, зелені листові овочі і рибу.

Вітамін С

Вітаміни проти стресуЦей стимулятор імунної системи і потужний антиоксидант – вірний помічник у боротьбі зі стресом. Вітамін С бере участь в регуляції функції надниркових залоз, які виробляють гормони стресу: кортизол і адреналін. Він необхідний для нормального росту і відновлення тканин, знижує рівень холестерину в крові, зберігає волосся, нігті і шкіру здоровими, бере участь у формуванні кісток і загоєнні ран.

Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?

Вітамін С можна назвати антиоксидантом № 1. Найбільш ефективно він проявляє себе, коли «працює» разом іншими антиоксидантами, такими, як вітамін Е, флавоноїди і каротиноїди.

Наш організм не синтезує вітамін С і не запасає його, тому кожен день потрібно включати в раціон продукти, його містять. Вживання в їжу свіжих овочів і фруктів – відмінний спосіб отримати необхідну кількість цього вітаміну. Червоний перець, помідори, броколі, цвітна капуста, всі цитрусові, полуниця, зелень, диня, кавун, цибуля – джерело вітаміну С.

Вітамін D3

Вітамін D3-це не тільки важливий вітамін, але і гормон, який підтримує серце, кістки і імунну систему в нормі. Вітамін D відповідає за:

 • здоров’я шкіри
 • роботу підшлункової залози і травлення
 • здоровий сон
 • слух
 • репродуктивне здоров’я
 • фізичну витривалість
 • здоров’я очей
 • здоров’я судинної системи
 • імунну систему
 • регуляцію процесів старіння
 • підтримка нормальної ваги, регуляцію жирового і вуглеводного обмінів
 • здоров’я волосся
 • стан кісток і м’язів

Вітамін D3 міститься в рибі, молочних продуктах і сирих яєчних жовтках, але з їжею його надходить не достатньо. Цей вітамін може синтезуватися в нашій шкірі, але для цього треба щодня виходити на сонце, інакше ми послаблюємо свій організм і зменшуємо його стресостійкість.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

Вітамін А

Це жиророзчинний вітамін, антиоксидант, який грає важливу роль в роботі імунної системи. Він зберігає в здоровому стані слизові оболонки, або допомагає організму бути стійким до респіраторних захворювань, а це дуже важливо під час стресових ситуацій.

Цей вітамін допомагає зберегти здоров’я очей, передміхурової залози, шийки матки, легенів і серця.

Природними джерелами вітаміну А служать, в основному, овочі і фрукти пофарбовані в жовті та червоні кольори: гарбуз, червоний перець, абрикос, диня і морква, а також листова капуста, шпинат.

Вітамін Е

Надзвичайно потужний жиророзчинний антиоксидант, який підтримує нормальне функціонування серця, мозку, легенів, передміхурової залози, кишечника, репродуктивної і імунної систем.

Вітамін Е можна отримати з таких продуктів, як соняшникова олія, горіхи, салат, шпинат, ріпа, буряк, помідори, спаржа.

Перемогти стрес допоможе відпочинок

Дайте своєму організму відновитися. Дозвольте тілу повноцінно відпочити. Постарайтеся виспатися. Зберігайте позитивний настрій.