Вибрати ідеальне взуття можна без примірки — за малюнком стопи, розповіла подолог Олена Лапатіна.

Лапатіна попередила, що вибирати взуття без примірки, орієнтуючись лише на довжину стопи, не так. Вона пояснила: розмір взуття – це усереднене значення, тоді як розмір ноги включає не тільки довжину, а й ширину, повноту та інші параметри.

І все-таки є перевірений спосіб вибрати взуття без примірки — на малюнку стопи, зазначила підолог. Щоб зробити його правильно, людина має босою ногою наступити на аркуш паперу, а його помічник — обвести силует стопи, тримаючи олівець перпендикулярно до паперу.

Читайте також:  Американські лікарі дали поради людям похилого віку для запобігання падінням

Потім необхідно виміряти, продовжила Лапатіна. Для цього достатньо провести пряму лінію від найвищої точки пальців до середини п’яти та виміряти її за допомогою лінійки. Потім до отриманого результату слід додати 0,5-1 сантиметр – це і є оптимальний розмір взуття по стопі, впевнена вона.

Такий запас не можна ігнорувати, адже під час ходьби стопа стає ширшим за рахунок тиску. І якщо його не додати, ногам буде некомфортно, пальці почнуть упиратися, хворіти, нігті збиватимуться

При виборі взуття важливо враховувати ширину стопи, попередила Лапатіна. Для цього у взуття потрібно покласти вирізаний ескіз і розправити по всій ширині, прийнявши до підошви. Якщо краї ескізу загнутись, у цих місцях взуття буде тісним, підбило підлог.

Читайте також:  15 порад, які допоможуть схуднути цієї осені