Незважаючи на існуючу думку, оливки і маслини є плодами одного дерева. У всіх країнах, крім слов’янських, обидва ці плода називають оливками. Тільки в країнах колишнього Радянського Союзу, оливки (Green olives) і маслини (Black olives) поділяють на два різних сорти.

Різниця між обома плодами тільки в кольорі (і трохи в смакових якостях): маслини мають чорний колір, а оливки зелений. Тоді чому така різниця, якщо це один і той же плід?

Насправді, колір плодів безпосередньо залежить від ступеня його зрілості. У момент збору врожаю і до самого процесу дозрівання плід оливкового дерева має світло-жовтий колір. У процесі дозрівання їх колір може змінюватися до світло-рожевого або каштанового. У момент повного дозрівання оливки набувають чорний колір. Саме такі плоди у нас називають маслинами. У російській мові це слово означає “плід, який містить багато масла”. Саме такої стиглості плід використовується для виготовлення оливкової олії.

Також відміна плодів оливкового дерева може полягати в технології приготування цих плодів. Деякі виробники маслин, замість дозрівших чорних оливок використовують нестиглі плоди (зелені оливки). Вони “чорнять” оливки методом “оксидування” (насичення киснем плода в розчині їдкого натру).

У цьому і полягає вся різниця між оливками і маслинами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВЧЕНІ ДІЗНАЛИСЯ, СКІЛЬКИ РОКІВ ОЛИВКОВІЙ ОЛІЇ

НАЗВАНО ПРОДУКТИ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ СТРУНКОСТІ

ВІТАМІНИ ТА РОСЛИННІ МАСЛА