Весь світ змінюється навколо Вас в одну мить і це трапляється тоді, коли Ви усвідомлюєте, що носите в собі нове життя. Зазвичай Ви дізнаєтеся про свою вагітність, коли дитині вже чотири тижні. У цей момент довжина ембріона може становити всього чотири міліметра, а вага настільки мала, що її практично неможливо виміряти. Але вже з цього часу Ви починаєте відчувати в своєму тілі ряд змін: груди стають більшими і важчими, соски пігментуються. Вранці Ви можете відчувати напади нудоти, а вдень втомлюєтеся швидше, ніж зазвичай. Загострюється нюх, змінюється смак, Ви можете стати емоційно гостріше, ніж раніше, реагувати на події, що відбуваються.

Все навколо Вас справляє більше враження, і це означає, що життя набуває нового значення і забарвлюється в нові кольори. Це таємничий початок, зародження того реального, що буде видиме всьому світу. Це час, коли Ви повинні звикнути до особливого і нового для себе положення.

Це справжнє диво і, мабуть, одне з найбільших чудес світу: протягом 9 місяців всередині вас розвивається маленьке створіння, а потім на світ з’являється новий чоловічок. Однак, перш ніж це станеться, у Вашому животі відбудеться багато цікавого.

“Вражаюче, вражаюче, неповторно! У перші 16 тижнів закладається основа на все життя дитини: органи, м’язи, нерви, шкіра – все це розвивається саме в цей час.»

Зручний сервіс з докладною інформацією про терміни вагітності і корисними порадами Ви можете знайти на сайті https://tvoymalysh.com.ua/services/pregnancy-calendar

З самого початку

Перший-четвертий тиждень вагітності

Вже на самому початку закладається фундамент: при злитті 23 хромосом матері і батька вирішується, чи буде Ваш малюк дівчинкою чи хлопчиком, якого кольору в нього будуть очі і волосся, чи буде він кирпатим і будуть у нього тонкі пальчики. Запліднена яйцеклітина здійснює подорож через маткові труби в матку і остаточно оселяється там на сьомий день після запліднення. Поділ клітин відбувається стрімко швидко, і вже на четвертому тижні кожна клітина знає свою специфічну задачу і призначення.

Сердечні справи

П’ятий-шостий тиждень вагітності

Тук-тук! Тук-тук! Тепер починає битися сердечко Вашого малюка. Менструація не настає, і тест на вагітність, нарешті, офіційно підтверджує, що Ви вагітні. З шостого тижня починають формуватися органи: печінка і нирки, до восьмого тижня розвиваються пальці і риси обличчя. Сам малюк вже розміром від 9 до 15 міліметрів.

Почуття над почуттями

Дев’ятий – дванадцятий тиждень вагітності

Ваш малюк пройшов першу стадію розвитку і став називатися вже не ембріоном, а плодом! Внутрішні органи формуються повністю, мозок вже покритий кістками черепа і постійно зростає. Утворюються закладки зовнішніх статевих органів, і малюк може тепер сприймати чуттєві враження та емоції. З початком дванадцятого тижня перший триместр пройдено! Тепер у Вашого малюка вже є всі життєво важливі частини тіла: від коренів зубів до нігтів на пальцях ніг – все на місці. Навіть починають рости перше волоссячко.

Під час вагітності необхідно робити перерви кілька разів у день під час роботи, щоб відпочити і сконцентрувати свою увагу на майбутній дитині. Погладжуючи живіт і розмовляючи з малюком в спокійній обстановці, Ви вперше відчуєте, що встановили з ним якийсь зв’язок, який дозволить Вам також чуйно відчувати дитину, коли вона народиться і виросте. Дитина в один день, безумовно, заявить про себе, почавши ворушитися. Це внесе протягом Вашої вагітності перші ігрові елементи – одного разу, відчувши Вашу руку або руку свого батька, маля вперше відреагує на увагу до нього. Тато теж повинен розмовляти з дитиною. Спів матері і батька, який чує плід, благотворно впливає на розвиток дитини.

Хлопчик чи дівчинка?

Тринадцятий-шістнадцятий тиждень вагітності

У цей період дитина починає сприймати перші шуми, у неї формуються голосові зв’язки. Першим ділом вона буде чути Ваше серцебиття, шуми в шлунку і кишечнику, звикати до Вашого голосу. Обличчя набуває більш чітких обрисів, і скоро ви зможете побачити, чи буде у вас хлопчик чи дівчинка. Починається активний період: навіть якщо Ви не відчуваєте цього явно, з’являються перші спонтанні рухи головою, ручками і ніжками.

Сімнадцятий-двадцять четвертий тиждень вагітності

Тепер Ваш живіт стає більше, і Ви відчуваєте перші рухи Вашої дитини: поштовхи і стусани стають частішими. У Вашого малюка ще немає нічного і денного ритму. Ваші кроки заколисують його протягом усього дня, а ночами, коли Ви спокійні, у нього з’являється більше місця і він рухається. До кінця шостого місяця його ріст досягає 31 сантиметра, а вага цілих 700 грам!

Двадцять п’ятий-тридцять другий тиждень вагітності

На даній стадії розвитку маленьке створіння вперше відкриває очі і може відрізняти світло від темряви, розпізнавати різні форми. Тепер, щоб заснути, він закриває очі, а коли він не спить, вони відкриті. У малюка формується власна імунна система і, можливо, Ваш малюк гикає – так як він тренує дихання.

Тридцять третій-сороковий тиждень вагітності

Ваш малюк повільно, але вірно готується до появи на світ: він починає крутитися і опускається нижче в області тазу! Починаючи з 38 тижня, легені повністю сформовані і малюк готовий до народження. В середньому, при народженні він важить 3-4 кг. Але кожна дитина індивідуальна. Ріст коливається від 48 до 54 см, він може важити скромні 2,5 кг або цілих 4,5 кг! Головне: скоро ви зможете взяти свого малюка на руки!

*На правах реклами