До цієї операції прибігають у тому випадку, коли інші методи лікування еректильної дисфункції виявилися неефективними.

Дійсно, ендофаллопротезування вирішує проблему еректильної дисфункції раз і назавжди, що гарантує відновлення гармонійного статевого життя приблизно у 95% пацієнтів, але перш ніж зважитися на цю операцію потрібно знати, що у разі невдалого результату застосування будь-якого іншого способу відновлення статевої функції стає неможливим. Це пояснюється тим, що в ході операції повністю руйнується власна кавернозна тканина (кавернозні тіла – два утворення, куди під час збудження надходить кров, що забезпечує ерекцію).

Показання до операції

Фахівці (урологи, андрології, хірурги) рекомендують цю операцію в тому випадку, коли у чоловіка є незворотні причини еректильної дисфункції, до яких відносяться:

  • вроджені аномалії статевого члена, наприклад, мікропеніс;
  • важке лікування цукрового діабету;
  • ураження судин статевого члена, які не піддаються консервативному лікуванню;
  • ускладнення, що виникли в результаті травм статевого члена, сечівника, органів і кісток тазу, операцій на передміхуровій залозі, прямій кишці або статевому члені;
  • важкий перебіг хвороби Пейроні;
  • еректильна дисфункція психогенного характеру, лікування якої консервативними методами не принесло ефекту.
Імплантація

Перш ніж вдатися до операції фахівець повинен пояснити пацієнту всі «за» і «проти», оцінити її дійсну доцільність, розібратися в протипоказанні і оцінити ризик виникнення ускладнень.

Фахівці говорять про фаллопротезування, як про ювелірний процес, адже операція хоча і відноситься до відносно нескладних, вимагає абсолютної точності. Тому наважуючись на фаллопротезування чоловік, щоб не потрапити в невдалі 5% повинен вибрати досвідченого і надійного фахівця.

Особливості оперативного доступу залежать від двох факторів: моделі протеза та індивідуальних особливостей пацієнта. Залежно від них хірург вибирає місце розрізу, який може проходити під лобком, по шкірі мошонки або через крайню плоть. Розріз дає можливість доступу до кавернозних тіл, куди встановлюється основна частина протезу. Важлива частина процесу – післяопераційний період, який триває до 2 місяців, після чого чоловік може відновити статеве життя.

Не можна недооцінювати важливий післяопераційний етап фаллопротезування, коли важливо виконувати всі розпорядження хірурга і не нехтувати курсом антибактеріальної терапії – це є обов’язковою профілактикою можливих інфекційних ускладнень.

Якими бувають протези

презервативНа сьогоднішній день існує три основних види протезів: напівтверді, пластичні, надувні або гідравлічні фаллопротези. Всі вони, хоч і покликані вирішувати одну задачу, дуже відрізняються як за ціною, так і за якістю.

Фаллопротези першого покоління (напівтверді) недорогі за ціною і переважно вітчизняного виробництва, але на цьому їх гідності, мабуть, закінчуються. Вони являють собою два силіконових циліндра, які, відповідно, і поміщаються всередину кавернозних тіл статевого члена. Основний недолік напівжорстких протезів полягає в постійній ригідності статевого члена, тобто, після імплантації статевий член постійно перебуває в ерегованому стані, що створює певні незручності його власникові.

Пластичні фаллопротези називають протезами з пам’яттю. Їх основна перевага перед напівжорсткими побратимами у пластичній пам’яті, що дозволяє їм приймати потрібне положення, завдяки чому статевий член зберігає природний зовнішній вигляд в будь-якій ситуації.

Найдосконалішими на сьогоднішній день вважаються гідравлічні фаллопротези, які бувають двох-і трикомпонентними. Вони ідеально імітують всі стани статевого члена і гарантують як функціональний, так і естетичний результат. Ерекції при установці гідравлічних протезів максимально наближені до справжніх, крім того внаслідок зменшення тиску на тканини відсутня небезпека перфорації кавернозних тел. Серед недоліків цих протезів – технічна складність їх імплантації, можливість ненавмисних ерекцій і висока вартість.

Основні омани

Багатьох чоловіків, що мають показання до ендофаллопротезування, зупиняє поширена помилка, що статеве життя після імплантації протезів буде «якесь не таке». Цього боятися не варто – воно буде абсолютно нормальним, оскільки фаллопротези не порушують чутливості статевого члена, не відбиваються ні на якості оргазму, ні на сім’явиверганні. Більше того фаллопротезування має в цьому сенсі навіть певні плюси: чоловік може мати кілька статевих актів підряд без ризику ослаблення ерекції і контролювати тривалість кожного з них. Важливо, що чоловік, якому імплантовані протези, не тільки має повноцінний статевий акт, а й повноцінну насолоду від нього. Також, зауважимо, що фаллопротезування не впливає на еякуляцію, здатність до зачаття і сечовипускання.

У більшості випадків протези можуть залишатися в статевому органі назавжди, замінюють їх у винятково рідких випадках.