ГоловнаНовини Здоров'яПомірне споживання алкоголю в зрілості вдвічі знижує ризик розвитку деменції

Помірне споживання алкоголю в зрілості вдвічі знижує ризик розвитку деменції

Люди зрілого віку, помірно вживають алкоголь, мають більше шансу переступити позначку в 85 років без ознак старечої деменції.

Алкоголь

Про це заявили вчені Університету Сан-Дієго, Каліфорнія.

Дослідження тривало 29 років. Для нього були відібрані чоловіки старше 65 років і жінки без урахування віку. Рівень споживання алкоголю оцінювався як помірний, значний або надлишковий.

Помірним споживанням вважався прийом не більше однієї п’ятдесятиграммової чарки міцного напою або келиха вина в день, значним – не більше трьох. Перевищують цю кількість досягнення спостережуваних розцінювалися як надлишкове. Так само спостерігалася контрольна група абсолютно непитущих людей.

За підсумками досліджень зроблено висновок, що помірне споживання алкоголю позитивно позначилося на тривалості життя і когнітивних здібностях спостережуваних людей. Їх показники виявилися в два рази вище, ніж у контрольної групи непитущих. У людей, які непомірно споживали алкоголь спостерігався розвиток алкогольної деменції, а тривалість життя приблизно відповідала віку непитущих. Група людей, які надмірно вживали алкоголь, була занадто нечисленна, що не дає точного статистичного результату.

Читайте також:  До 50 років була надлишкова вага? Ваші шанси на деменцію можуть зрости

Вчені звертають увагу і на те, що люди, які проходили обстеження, володіли достатнім рівнем життя і могли дозволити собі якісний алкоголь.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News