ГоловнаНовини Здоров'яСучасні тканини, які можуть серйозно нашкодити здоров’ю

Сучасні тканини, які можуть серйозно нашкодити здоров’ю

Не весь одяг однаково нешкідливий для нашої шкіри. На що звернути увагу?

Одяг

Текстильна промисловість поставляє нам величезну кількість різноманітних матеріалів. Є серед них натуральні, штучні і синтетичні. Чи всі тканини вони однаково нешкідливі для нашої шкіри? На що звернути увагу?

Акрил і нейлон

Давно відома світу синтетика. Міцні, легкі тканини свого часу були в моді по всьому світу. Зараз ажіотаж впав, але ще можна зустріти на прилавках речі з цих синтетичних матеріалів. Небезпека від них одна. Вони не дихають, не пропускають і не вбирають вологу. Від цього на шкірі можливі попрілості, роздратування, з’являється комфортне середовище для розвитку інфекцій, в тому числі і грибкових.

Читайте також:  5 способів витрачати більше калорій без тренувань

Поліестер

Популярний до цих пір. Речі з нього добре тримають форму, легко перуться. При цьому матеріал володіє не тільки всіма негативними характеристиками, властивими синтетиці, але додає свою «родзинку». Якщо в цій полімерній тканині виявляться мономери, які з тієї чи іншої причини не увійшли в інертний полімерний ланцюжок, вони почнуть вести себе активно. Взаємодія мономерів з повітрям і водою призводить до виділення токсичних речовин, що аж ніяк не корисно здоров’ю дітей та дорослих.

Віскоза і бамбук

Ці тканини несуть іншу небезпеку – хімікати, з чиєю допомогою оброблявся вихідний продукт. Віскоза – штучний матеріал, вироблений з целюлози. Бамбук, до того як стати тканиною, був досить жорстким. Для того, щоб відбулися зміни в структурі без агресивної хімічної обробки не обійтися. Алергія, роздратування, висип – це цілком ймовірний ефект від вашої обновки. Від таких речей доведеться відмовитися. А наступного разу більш серйозно вивчати репутацію виробника. Бережіть себе!

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News