Чай-один з найпопулярніших напоїв у світі. Але не кожен чай однаково хороший. Так нове дослідження показало, що регулярне вживання одного виду чаю може збільшити ризик розвитку декількох видів раку.

Це чай мате. Прихильники його вживання вважають, що трав’яний чай допомагає долати втому, допомагає схуднути, полегшити головний біль і послабити депресію. Але за даними клініки Мейо, підтверджуючі це докази обмежені.

Дослідження показали, що вживання популярного трав’яного напою може мати несприятливі наслідки. У метааналізі, опублікованому в квітні 2019 року, вчені розглянули дані десяти досліджень, в яких вивчалися потенційні ризики вживання чаю мате.

Читайте також:  Лікар розповіла, що може спровокувати лунатизм

Одне таке дослідження, проведене в 2008 році, показало, що регулярне вживання чаю може збільшити ризик раку легенів і різних видів раку травного тракту, включаючи рак стравоходу, рак печінки, рак кишечника і рак шлунка. Примітно, що огляд досліджень показав, що мате може потроїти ризик розвитку раку стравоходу.

«Вживання мате, настою трави Ilex paraguariensis, дуже поширене в деяких країнах Південної Америки і пов’язане з підвищеним ризиком розвитку раку стравоходу, – пишуть дослідники. – Цей підвищений ризик може бути пов’язаний з високою температурою напою або потенційно канцерогенними забруднювачами, поліциклічними ароматичними вуглеводнями (ПАУ)».