В останні роки статистика онкологічних захворювань стає все більш лякаючою: щороку в Україні раком захворює близько 130 тисяч людей. Зрозуміло, багато видів страшної недуги піддаються лікуванню, адже медицина не стоїть на місці. Але, погодьтеся, дізнатися про захворювання, яке навіває страх на кожного громадянина, не найкраще проведення часу.

Щоб онкологія вас не торкнулася, дотримуйтесь ряд простих, але ефективних профілактичних заходів.

Нормалізуйте свою вагу

За запевненнями більшості медиків, ожиріння і надмірна вага тісно пов’язані з онкологічними захворюваннями. Роль зайвої маси на смертність від раку часто недооцінюють. Так, експерти давно довели, що низька фізична активність і зайва вага призводять до раку молочної залози. Це одна з найпоширеніших онкологій в світі і друга за частотою серед жінок. Також це є чинником ризику та інших форм раку — аденокарциноми стравоходу, раку кардіального відділу шлунка, щитовидної залози, ободової і прямої кишки, ендометрію, передміхурової залози, жовчного міхура, яєчників і множинної мієломи.

Якщо ж людина зменшить свою вагу і приведе його в норму, то зменшаться ризики розвитку раку. В першу чергу для цього потрібно дотримуватися низькокалорійної дієти і виконувати хоча б елементарні фізичні вправи. Відмінно допоможуть кардіо тренування — біг, плавання, ходьба, скакалка, велоспорт.

Відмовтеся від куріння

Це друга за поширеністю причина утворення онкологічних захворювань. Відомо, що серед курців смертність від раку становить 30 відсотків. Для тих, хто не хоче зіткнутися зі страшною недугою, слід кинути палити. Не можете взяти волю в кулак? Хоча б просто скоротіть кількість викурених сигарет, це теж позитивно позначиться на вашому здоров’ї.

Не їжте шкідливі жири

Жири бувають різними — корисними і не дуже. Ті, що міститься в бургері, картоплі фрі, чіпсах, солодких цукерках, не можна назвати помічниками для здоров’я. Через це талія швидко перетвориться в бочку, а ожиріння буде збільшувати ризик розвитку раку. Причина в тому, що жирова тканина виробляє білки, які провокують розвиток запальних процесів. Саме це і призводить до появи ракових клітин.

Займайтеся спортом

Як вже говорилося раніше, фізична активність відіграє велику роль в імунній системі людини. Виявляється, третина смертельних випадків від онкології пов’язані не тільки з харчуванням, але і з сидячим способом життя. Якщо ви працюєте в офісі, їздите на автомобілі, а вечорами лежите на дивані перед телевізором, то вам слід замислитися — а чи правильно ви робите для свого здоров’я?

Низька фізична активність може істотно позначитися на імунітеті, в тому числі спровокувати рак. А ось у жінок, які бігають хоча б півгодини в тиждень, ризик розвитку раку грудей зменшується в рази. В цілому фізкультура дозволяє зменшити будь-які запалення в 35 відсотках випадків.

Забудьте про алкоголь

Алкоголь, як і куріння, негативно впливає на здоров’я. У тому числі спиртне здатне викликати рак ротової порожнини, горла, печінки, товстої кишки і молочної залози. Точну причину розвитку захворювання в цих частинах організму вчені не можуть назвати, але вчені вважають, що причина може бути в зловживанні алкоголем.

Відомо, що у представниць прекрасної статі, які часто вживають спиртне, збільшується рівень естрогену, з’являються спайки, виникає підвищений ризик розвитку раку молочної залози. Для того, щоб цього не відбувалося, як ви розумієте, потрібно відмовитися від алкоголю або хоча б зменшити дози.

Їжте броколі

Овочі можуть стати відмінною профілактикою раку. Користь в цьому плані принесуть хрестоцвіті овочі — наприклад, брокколі, брюссельська капуста. Справа в тому, що в них міститься чимало глюкозинолатамов (глюкоза + азот + сірка), які мають протиракову дію. Завдяки цьому можна зменшити ризик розвитку раку шийки матки. Крім того, корисні в протионкологічному плані помідори, кавуни, баклажани.

Забудьте про засмагу

Нарешті пік шоколадної засмаги пройшов, поступившись місцем натуральності. Адже ультрафіолетові промені завдають непоправної шкоди здоров’ю людини. Відомо, що жінки і чоловіки, які не використовують сонцезахисні креми на 50 відсотків частіше страждають від раку шкіри. Найбільш небезпечно перебувати на сонці в години пік-з 10: 00 до 16: 00.

Постарайтеся бути спокійним

Спокій і гармонія з собою-ось ключик не тільки до успіху, але і до здоров’я. Через стрес можливі самі різні хвороби, включаючи злоякісні пухлини. З-за хронічного перевтоми і неврозів можливі зміни активності імунних клітин, які виробляють кортизол в надлишку, коли це не потрібно. Це спровокує запалення і мутацію клітин.

Не гребуйте походами до лікаря

Ви повинні розуміти, що самостійний діагноз при появі будь-яких ознаках і симптомах — це час і гроші на вітер. Найкраще визначить ваш стан тільки лікар. Тому не варто нехтувати походами до лікарів для повного обстеження хоча б раз у рік. Жінкам слід з 18 років щорічно проходити огляд у мамолог і гінеколога. Кожні три роки рекомендується робити цитологічний мазок для виключення раку шийки матки. Перевірка товстої кишки теж входить в список обов’язкових процедур. У чоловіків потрібно щорічно перевіряти легені, шлунок, шкіру, стравохід.

Адже вчасно виявлені захворювання дозволять своєчасно почати лікування і збільшити шанси на щасливе існування довгі роки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВИНИКАЄ І РОЗВИВАЄТЬСЯ РАК?

6 ОЗНАК РАКУ ЛЕГЕНІВ