Хвороби серця-головна причина смерті у всьому світі. Щоб підтримати цей життєво-важливий орган лікарі рекомендують зосередитися на правильному харчуванні і регулярних фізичних вправах. Але можна зробити дещо ще. Наприклад, включити в постійний раціон один напій, який знизить ризик серцевих захворювань більш ніж наполовину.

Йдеться про чай. У дослідженні 2020 року, опублікованому в European Journal of Preventive Cardiology, група вчених з Китайської академії медичних наук проаналізувала дані 100 тис. осіб, у яких в анамнезі не було серцевого нападу, раку або інсульту. Потім їх класифікували як регулярно п’ють чай (не менше трьох разів на тиждень) і нерегулярно п’ють чай.

Читайте також:  Слабоумство: 4 продукти, пов'язані з «погіршенням розумових навичок»

В середньому період спостереження склав 7,3 року. Результати показали, що у тих, хто регулярно пив чай, ризик серцевих захворювань та інсульту знизився на 20 відсотків, а ризик смертельних серцевих захворювань та інсульту на 22 відсотки.

Потім дослідники проаналізували підмножину з 14 тис. чоловік за допомогою двох опитувань, проведених в різні моменти часу протягом приблизно восьми років. Результати показали, що учасники, які зберігали звичку пити чай протягом всього дослідження, отримали ще більш значні переваги для здоров’я порівняно з тими, хто не пив чай регулярно, у тому числі ризик випадкових серцевих захворювань та інсульту був на 39 відсотків нижче, ризик смерті від серцево-судинних захворювань та інсульту на 56 відсотків нижче, а зниження ризику смерті з будь-якої причини було на 29 відсотків нижче.

Читайте також:  Один спосіб приготування їжі підвищує ризик захворіти на рак