Мова — це невіддільна частина культури та історії народу. Деякі мовознавці вважають, що вивчення мови у відриві від мовного середовища та культури, в якій вона формується та використовується, не може бути повноцінним.

У чомусь вони праві, адже поки ви не потрапите в оточення англомовних людей, ви не зможете осягнути англійську на 100%. Але якщо не можете поїхати у Британію прямо зараз, то хоча б заочно познайомтеся з ментальністю британців та їх культурною спадщиною.

Мовна школа – платиновий партнер Cambridge Assessment English, запрошує на навчання https://cambridge.ua/uk/adults/, адже сьогодні вивчення англійської мови актуально як ніколи.

Британці холодні й занадто стримані

Так може здаватися лише на перший погляд. Так,вони дійсно не виплескують емоції за першої ж нагоди, у них досить стримана міміка та вони використовують мало жестів. Якщо порівнювати їх з іспанцями чи італійцями, то дійсно, ми побачимо доволі стриману та навіть відсторонену людину. 

Але з друзями й близькими англійці розкриваються, і взагалі вміють підтримувати теплі й близькі стосунки. Тому однозначно це МІФ.

Ввічливість понад усе

Це абсолютна ПРАВДА. Мабуть, для більшості британців це навіть життєве кредо. І якщо у рідному місті це навіть не усвідомлюється, то коли вони потрапляють за кордон, вони з подивом розуміють, що не всі люди поводяться чемно й ввічливо, як вони.

Саме через ввічливість їх помилково і вважають холодними й відстороненими. Адже де емоції? Де гучні вигуки чи категоричні заяви? Ні, цього від британця ви не почуєте. Якщо навіть між вами виникне суперечка, і він буде категорично не згодний, він не скаже: “No, you’re absolutely wrong!”. Скоріше всього, ви почуєте щось на кшталт: “I’m afraid it’s impossible”.

Сім’я — найголовніша цінність

Багато людей різних народів та виховання мають сім’ю як найвищу цінність. Але у британці ця риса виражена дуже яскраво. Майже весь вільний час вони намагаються проводити з рідними, збираються всією родиною на найбільші свята (Різдво — традиційно сімейне свято у Британії). Якщо побуваєте вдома у корінного англійця, то перше, що ви помітите — це велику кількість родинних фото на полицях чи стінах. Члени сім’ї підтримують дружні стосунки навіть з далекими родичами.

Тому ми з впевненістю стверджуємо, що це ПРАВДА.

Англійці не є фанатами делікатесів

В останні роки стало дуже популярним життєве кредо: “Варто спробувати все у цьому житті”. Ми маємо необмежені можливості для подорожей, тому слідувати йому не так вже й важко.

Але для більшості англійців це не є актуальним та близьким,особливо стосовно їжі. “Відкрився новий ресторан, де можна спробувати равликів та молюсків? Ні, дякую, замовлю собі класичний стейк та салат в улюбленому кафе.” Такою буде логіка середньостатистичного жителя Туманного Альбіону.

Можливо, так виражається їх схильність до консерватизму? Не знаємо. Але вони й справді надають перевагу простій їжі, як от яєчня з беконом та тостом на сніданок, риба чи м’ясо з салатом на обід та вечерю, барбекю з друзями на вихідних. Смачно, корисно, знайомо з дитинства. Тож це ПРАВДА.

Нестримна любов до чаю

Щоб оцінити, наскільки правдивий такий стереотип, розгляньмо кілька цифр:

  • 165 000 000 чашок чаю випивають кожного дня у Британії;
  • 84% населення п’ють чай кожного дня;
  • в середньому, кожен англієць заварює 4 чайні пакетики за один день.

У них навіть є всім відома традиція 5 o’clock tea, яку започаткувала королева Анна ще у 1840 році та яка є актуальною навіть сьогодні. Тому, сумнівів немає — це ПРАВДА.

По всій Британії розставлено багато червоних телефонних будок

А ще всюди ходять чоловіки у червоних мундирах та чудернацьких чорних капелюхах. Ми часто бачили ці елементи у фільмах та серіалах, тому виникла сильна асоціація: Британія — це червоні телефонні будки та ось такі чоловіки.

У минулому дійсно червоних будок для зв’язку було багато, адже це було актуальним. Кожен міг скористатися публічним телефоном і швидко розв’язати нагальне питання. Але сьогодні у кожного в руках є мобільний телефон, тому потреба у будках відпала. Їх вже давно прибрали з вулиць, залишивши лише кілька з них як пам’ятники.

Тепер стосовно охоронців, а саме ними і є ті чоловіки у капелюхах. Це королівська гвардія, що є частиною Британської армії. До їх обов’язків входить охорона монарха та тих місць, де вона буває та де зберігаються певні цінності чи реліквії монаршої сім’ї. Наприклад, ви зустрінете їх біля Букінгемського палацу та у Тауері. Якщо бачите їх велику кількість у певному місті, будьте певні — туди прибув монарх Великобританії.

Отже, це МІФ.

Британці полюбляють говорити про погоду

Це лише наполовину, але ПРАВДА. Пояснюємо.

У Британії частиною етикету є світська бесіда — small talk. Стоячи у черзі чи на зупинці, вони досить спокійно можуть почати розмову навіть з незнайомцем. Це буде розмова “ні про що”, але нею одразу знімається напруга та добре заповнюється час. До того ж це гарна можливість познайомитися з новими людьми.

На які теми ведуть small talks? Найчастіше говорять саме про погоду, але можуть поділитися враженнями від певного місця чи подорожі, обговорити смаки у їжі чи домашніх улюбленців. Тобто, погода — це не єдина тема, але найбільш розповсюджена.

Типові вихідні — це пікніки та відпочинок у дачних будинках

Попри те, що таке враження склалося також від перегляду фільмів та серіалів, воно якраз таки є ПРАВДОЮ. 

Пам’ятаєте, ми казали, що сім’я для британців — це головна цінність? А ось такі пікніки та поїздки до дачних будинків на відпочинок — один з основних способів провести час разом зі своєю сім’єю та друзями.

Бачили у якомусь фільмі, як в обідню перерву студенти з Кембриджу чи Оксфорду розсідаються прямо на траві біля кампусів і разом із друзями влаштовують пікніки? Так відбувається насправді!

Всі британці дуже розумні

Мабуть, таке судження склалося під впливом оповідей про Шерлока Холмса та фактом наявності у Британії одних із найстаріших та найавторитетніших університетів — Оксфорду та Кембриджу.

Але такий стереотип — це абсолютний МІФ. Як і у будь-якій іншій країні, у Великобританії є як генії, так і бовдури. Але більшість з них мають середні показники, як і всі, освоюють певну спеціальність та працюють на типових роботах. Одним словом, все як у всіх.

Перевірте, чи добре ви знаєте тему прикметників в англійській мові: https://cambridge.ua/uk/blog/100-most-common-adjectives/ поглиблюйте свої знання, читаючи експертні статті нашого блогу.

Люблять займатися садівництвом й доглядати домашніх улюбленців

Якщо завітати до будь-якого передмістя або села у Британії, можна побачити всюди гарно облаштовані домівки та доглянуті садочки навколо них. Залежно від розмірів ділянок, це може бути невелика клумба чи повноцінний сад. Але куди не кинете погляд, око буде радіти від краси. І майже у кожному дворі вас зустріне домашній пес чи кіт.

А що у тих, хто проживає у квартирах? Там у людей менше можливостей для садівництва, але домашніх улюбленців також має чи не кожен другий! Отже, це ПРАВДА.

*На правах реклами