ГоловнаНовини Здоров'яПримхи погоди: як зберегти здоров`я при частій зміні температур за вікном

Примхи погоди: як зберегти здоров`я при частій зміні температур за вікном

Зима в цьому році повна чудес: в країні то відлига цілий місяць, то мороз, то знову сонечко і відлига … В таку погоду мимоволі виникає питання – як підтримати здоров’я в нестабільних умовах.

Холод

Чим небезпечні перепади температур?

Мінлива погода шкідливіша, ніж стабільно холодна. Причин тому кілька:

1. Стрес для організму

Процеси, що протікають в організмі людини, багато в чому залежать від температури. Коли вона часто змінюється, організму постійно доводиться підлаштовуватися і мобілізувати свої захисні сили. Це призводить до швидкого виснаження внутрішніх ресурсів і зниження імунітету.

2. Помилки у виборі одягу

Подиху прохолодного вітерця досить, щоб застудитися навіть під час короткої перебіжки без головного убору і шарфа від теплої станції метро до сусіднього торгового центру.

3. Перегрів повітря в квартирі

Читайте ще:  Сонце небезпечніше, ніж сигарети. Спестерігається зростання онкозахворювань шкіри

У спробі створити затишну атмосферу вдома при негоді за вікном багато хто користується обігрівачами і закривають вікна, щоб домочадців не протягло. А дарма: сухе повітря веде до зниження захисної функції слизових оболонок.

Як підтримати організм при нестійкій погоді?

Є кілька прийомів, які дозволяють краще адаптуватися до негоди за вікном:

  • Перед виходом на вулицю постійте трохи в під’їзді, щоб більш плавно переміститися з жаркого домашнього середовища на вуличний холод.
  • Замерзли – потріть ручку або олівець. На долонях розташовано безліч активних точок, і інтенсивне розтирання предмета в руках допоможе розігнати кровообіг.
  • Відмовтеся від рукостискань – це дозволить зменшити ризик прямої передачі вірусів або мікробів.
  • Періть речі в гарячій воді – від 40 градусів. При високих температурах легше знищити хвороботворні бактерії. Якщо, звичайно, мова не про вовняний светрі, який після гарячого прання може сісти хіба що на дитину.
  • Не захоплюйтеся солодким – цукор зменшує активність фагоцитів, які виконують в організмі роль своєрідних «поліцейських», «відловлюючи» мікроби, які потрапили в нього.
  • Промивайте ніс після повернення додому сольовим розчином – це найпростіший спосіб позбутися від непотрібних мікроорганізмів в дихальних шляхах, поки ті не встигли нашкодити.
Читайте ще:  Успішні чоловіки більше брешуть

Солодке

Що робити при застуді

 
Якщо імунітет все ж підкачав, а довгий список справ і недавніх новорічних обіцянок не дає розслабитися, потрібні перевірені способи знову відчути себе людиною. Що можна зробити:

1. Слідкуйте за температурою і вологістю повітря

Часте провітрювання в будь-яку погоду потрібно, щоб уникнути скупчення шкідливих мікроорганізмів і вуглекислого газу. Тому не забувайте провітрювати будинок через кожні 2 години і користуватися зволожувачем. Оптимальна температура повітря в спальні в зимовий період – 20-22 градуси.

2. Виспіться нарешті

Кращий спосіб швидко відновити сили – не витрачати їх даремно. Виспіться – відпочивайте годин 8 мінімум за ніч і за власними відчуттями протягом дня.

Читайте ще:  Помірність в харчуванні продовжує життя

сон

3. Заповнюйте дефіцит вітаміну D

В холоду і при відсутності сонячного світла багато людей відчувають брак цього вітаміну. А він, між тим, є каталізатором вироблення речовин, що стимулюють роботу імунної системи. Вітамін D міститься в жирній рибі, печінці тріски, яйцях і кисломолочних продуктах – додайте їх в свій зимовий раціон.

Сподіваємося, що ці нехитрі поради допоможуть Вам зберегти здоров’я і бадьорість до самої весни.