Ті чи інші органи можуть бути видалені з медичних міркувань , або добровільно , якщо людина вирішується на донорство.

Людське тіло – створіння природи , яке ідеально пристосоване для життя на нашій планеті. Протягом усього еволюційного процесу людське тіло піддавалося різним змінам . Деякі органи і частини тіла редукувалися по непотрібності , а інші органи набували додаткові функції і можливості. Так природа « відточувала » свою майстерність на живих істотах , роблячи їх організми максимально підходящими для умов зовнішнього середовища.

Незважаючи на гадану « граничну укомплектованість » тіла людини всіма необхідними органами , тим не менш, завдяки резервним можливостям організму і досягненням сучасної медицини , без деяких органів людина може прожити довге і щасливе життя.

Легеня

Легеню можуть видалити в разі наявності злоякісної пухлини , а також при деяких важких захворюваннях органів дихальної системи. Кілька десятків років назад легеню могли видалити при інфекційному захворюванні , оскільки в ті часи антибіотики застосовувалися не широко . До речі , у Папи римського Франциска всього лише одна легеня , з якою він живе вже більше 40 років. Як ви розумієте, з одною легеньою можна спокійно жити , правда , в даному випадку протипоказані важкі фізичні навантаження.

Нирка

Нирки – парний орган, що виконує функцію виведення продуктів обміну . При тривалих хронічних захворюваннях нирок , сильних травмах і пухлинах може бути проведена операція з видалення однієї з нирок . Існує навіть така вроджена аномалія , коли людина народжується вже з однією ниркою . В деяких випадках людина позбавляється нирки в результаті донорства. При дотриманні рекомендацій лікаря , що стосуються характеру харчування і питного режиму , з однією ниркою можна прожити до глибокої старості. Якщо відзначається ниркова недостатність , то може бути призначена процедура діалізу .

Шлунок

У деяких випадках при лікуванні раку шлунка доводиться вдаватися до резекції ( видалення ) шлунка . Таким чином , в результаті хірургічної операції стравохід зв’язується безпосередньо з кишечником. Люди з видаленим шлунком протягом перших кількох тижнів знаходяться на внутрішньовенному харчуванні , а після поступово переходять до звичайної їжі . Після операції з видалення шлунка людина може харчуватися більшістю з продуктів , правда , в менших кількостях , а також з їжею потрібно приймати спеціальні добавки.

Селезінка

При хворобах крові , травмах та інших патологічних станах може бути проведена операція з видалення селезінки – органу , який фільтрує кров і допомагає організму боротися з інфекціями. Однак людина може жити і без селезінки , правда в такому випадку необхідно ретельно стежити за своїм здоров’ям , оскільки підвищується ймовірність інфекційних захворювань.

Жовчний міхур

Для сучасної людини , яка регулярно харчується , жовчний міхур не становить значної функціональної значущості. При каменях у жовчному міхурі , що не піддаються лікуванню консервативними методами лікування , вдаються до видалення жовчного міхура. Операція з видалення жовчного міхура безпечна.

Частина печінки

Печінка людини володіє великими регенеративними можливостями. Навіть якщо у людини залишиться лише 25 % печінки , то з часом вона виростає до первинних розмірів . Однак , повне видалення печінки смертельне, оскільки вона є основним очищувачем організму , без якої відбувається отруєння продуктами життєдіяльності.

Підшлункова залоза

При видаленні підшлункової залози якість життя людини істотно погіршується , однак прожити без органу можна . Так , при втраті підшлункової залози відбувається порушення травлення , що вимагатиме від хворого прийому ферментних препаратів. Також при видаленні підшлункової залози необхідний постійний прийом інсуліну.

Товста кишка

При злоякісних новоутвореннях , а також при хворобі Крона може бути проведена резекція частини товстого кишечника. При резекції товстого кишечника хворому встановлюється калоприймач . Іноді спеціальний мішечок для прийому калових мас вдається розмістити в тонкій кишці.

Щитовидна залоза

Якщо захворювання щитовидної залози не вдається усунути консервативними методами лікування , то вдаються до видалення органу і призначають довічну замісну терапію гормонами щитовидної залози.

Мозкова півкуля

При деяких важких спадкових захворюваннях ( синдром Айкарді ) нейрохірурги проводять операцію з видалення однієї з півкуль головного мозку , частіше лівої . Дану операцію проводять у дитячому віці , що дозволяє дитині відносно нормально розвиватися без хворобливих припадків і спазмів , які бувають при синдромі Айкарді .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОСОБЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ ЛЮДИНИ ДО СТАРОСТІ