Один з широко відомих симптомів COVID-19 – тимчасова втрата нюху і смаку. Вчені з’ясували, як довго тривають ці порушення.

“Середня тривалість порушення нюху і смаку становить близько восьми днів”, – розповіла заступник директора з клініко-аналітичної роботи ЦНІІ епідеміології Наталія Пшенична. Її слова в середу, 8 вересня, наводить РИА Новости.

Жінки, за даними пшеничного, стикаються з втратою нюху і смаку при COVID-19 частіше, ніж чоловіки. Подібні симптоми бувають не тільки у хворих коронавірусом, попередила експертка. Вони зустрічаються і у хворих на інші ГРВІ, тільки рідше.

При новій коронавірусній інфекції можуть виникати різні симптоми. Описані випадки розвитку менінгіту, енцефалопатії, появи діареї або висипу. Можливі наслідки, які пов’язані з тромбозами різної локалізації. Як повідомила Наталія Пшенична, також відзначалися поодинокі випадки жовтяниці.

Читайте також:  Експерт розповів чому холодильник може бути бруднішим за сидіння унітазу

“Складно сказати, які з них атипові, так як нерідко ці симптоми нашаровуються на супутні захворювання”, – попередила експертка. За її оцінкою, подібні прояви можуть бути пов’язані “не тільки або не виключно тільки з коронавірусом”, а з тими препаратами, які отримують хворі при лікуванні COVID-19.