Лікування кореневих каналів (ендодонтія) – це стоматологічна процедура, яка використовується для лікування інфекції в центрі зуба.

Лікування кореневих каналів не є болючим та може врятувати зуб, який в іншому випадку довелося б видалити повністю.

Таке лікування необхідне, коли рентгенівські знімки показують, що має місце пошкодження бактеріальною інфекцією.

Симптоми інфекції включають:

  • біль під час прийому гарячої чи холодної їжі та напоїв;
  • біль при кусанні або жуванні;
  • розхитування зуба.

У міру прогресування інфекції ці симптоми часто зникають, коли пульпа відмирає. Здається, що ваш зуб загоївся, але насправді інфекція поширилася через систему кореневих каналів.

Згодом ви отримуєте додаткові симптоми, такі як:

  • набряк ясен біля ураженого зуба;
  • з ураженого зуба може виділятися гній;
  • щока або й уся щелепа напухають;
  • уражений зуб починає темніти.

Якщо у вас з’являється зубний біль, важливо негайно звернутися в клініку, щоб стоматолог оглянув зуб та визначив причину болю.  У разі інфікування зуба пульпа не може загоїтися сама.

Антибіотики, ліки від бактеріальних інфекцій, не ефективні при лікуванні інфекцій кореневих каналів.  Однак вони можуть допомогти в лікуванні інфекції, яка поширюється за межі кореня та викликає набряк.

Для лікування інфекції в кореневому каналі необхідно видалити бактерії. Це можна зробити за допомогою:

  • видалення бактерій із системи кореневих каналів (лікування кореневих каналів);
  • видалення зуба.

Але видаляти зуб зазвичай не рекомендується, оскільки мета роботи будь-якого стоматолога зберегти якомога більше природних зубів.

Перед лікуванням кореневих каналів вам зазвичай надають місцеву анестезію. Це означає, що процедура повинна бути безболісною та не більш неприємною, ніж пломба.

Після видалення бактерій кореневий канал закривається, а зуб пломбується пломбою або коронкою.

У більшості випадків запалена тканина біля зуба заживає природним шляхом.

Найкращий спосіб уникнути зараження кореневих каналів – догляд за зубами та профілактичні заходи!  Ось чотири із них:

1) Повна належна гігієна порожнини рота – це означає використання зубної нитки та чищення їх пастою принаймні двічі на день. Такі заходите не тільки запобігають карієсу та неприємному запаху з рота. Це також може допомогти уникнути майбутніх проблем з кореневими каналами та їх лікування.  Підтримка ваших зубів та ясен якомога більш чистими може допомогти усунути бактерії, що пошкоджують корені.

2) Уникайте травми ротової порожнини.  Якщо ви уві сні сильно стискаєте зуби чи скрегочете ними, краще порадитись зі своїм стоматологом про використання капи. Це може захистити ваші зуби від переломів та оголення коренів зуба.

Те ж саме стосується, якщо ви займаєтесь спортом.  Проблеми з кореневими каналами части виникають на зубах, які зазнали травми.  Запобігайте цьому, особливо у контактних видах спорту, надягаючи капу.

Зубний канал

3) Пам’ятайте про те, що ви їсте – вживання твердої їжі може призвести до тріщин на ваших зубах.

Вживання в їжу твердих продуктів, таких як морква, яблука та цукерки, може утворити тріщини у ваших зубах та залучити бактерії до вашої кореневої системи.  Якщо у вас вже слабкі зуби, особливо важливо уникати твердої їжі.

Кислі напої та їжа руйнують емаль і покривають зуби цукром, створюючи притулок для бактерій.  Якщо ви не можете повністю відмовитися від цих видів їжі та напоїв, чистіть зуби відразу після їх вживання.

4) Регулярно відвідуйте свого стоматолога. Систематичний огляд та професійне чищення може допомогти визначити зуб з тріщиною на ранній стадії.  Якщо ви помітили будь-який дискомфорт у зубах між процедурами, зателефонуйте своєму стоматологу.  Лікування карієсу на самому початку зменшує руйнування зубів та допомагає уникнути необхідності лікування кореневих каналів.

Дотримання наведених вище профілактичних заходів може допомогти вам уникнути необхідності лікування кореневих каналів у майбутньому.

*На правах реклами