При аутоімунних захворюваннях організм з якихось причин починає атакувати власні клітини і тканини. Нерідко стан важко діагностувати, тому що симптоми схожі на прояв інших хвороб.

Системний червоний вовчак входить в ряд таких захворювань. У причинах її виникнення вчені поки розходяться. Однак є припущення, що вовчак провокують вірусні інфекції, ліки, сонце, стрес, перевтома або гормональні зміни. Точний діагноз ставиться після аналізу крові, рентгенівських знімків і сканування.

Фахівці повідомляють що вовчак не можна вилікувати, але можна полегшити її симптоми: вони бувають важкого і легкого ступеня. Серед ознак захворювання відзначаються болі в суглобах і м’язах, сильна втома, шкірні висипання, часто над носом і щоками, головні болі, виразки в роті, висока температура і втрата волосся, передає Express.

При легкій формі вовчака зазвичай проявляються тільки проблеми з суглобами, шкірою і втома. При середній – виникають запалення в легенях, серці і нирках, а при важкій – ці органи разом з мозком можуть серйозно пошкодитися, попереджають медики.

Лікарі пояснюють, що для життя небезпечна важка ступінь захворювання. За їх словами, симптоми вовчак можуть пропасти і потім з’явитися знову.