Вчені з Університету Стелленбош розповіли, які серйозні хвороби приховує біль у попереку.

Якщо у вас болить поперек, це ще не означає, що причина криється в хребті. Вона може бути наслідком захворювань внутрішніх органів, особливо шлунково-кишкового тракту. Іноді біль може відчуватися при хворобах нирок і статевих органів, у багатьох жінок поперек болить під час менструацій.

За словами вчених, біль у спині може бути ознакою таких небезпечних хвороб, як остеоартроз, цукровий діабет і рак.

Остеоартроз хребта, як правило, вражає людей середнього та похилого віку. Це патологічний стан, виражене в дегенерації хрящової тканини і кістки, що призводить до набряку і болю.

Симптоми остеарторозу: сильні болі; деформація суглобів, набряклість; оніміння кінцівок; головний біль, запаморочення; хрускіт хребців при поворотах корпусу.

За словами вчених, люди, які страждають на діабет другого типу, мають на 35% вище ризик виникнення болю в попереку, ніж інші. Діабетики часто скаржаться на них через проблеми з нервами і кровообігом.

Причиною болю в попереку також може стати пухлина, розташована поруч з хребтом або в спинному мозку.

Потрібно пам’ятати, що на поперек припадає дуже велике навантаження. У положенні лежачи міжхребцеві диски відчувають тиск 50 кг, в положенні стоячи — 100 кг, в положенні сидячи з випрямленою спиною без опори — 150 кг, а якщо людина сидить, сутулячись — 220 кг. Міжхребцеві диски в цій області особливо вразливі і зношуються швидше, ніж в інших відділах хребта.