Підвищена потенція у чоловіків є патологією, що вимагає негайного медичного втручання.

Нам часто доводиться чути про проблему імпотенції – статеве безсилля чоловіка, яке може загнати його в глибоку депресію. У той же час про протилежну проблему – підвищену потенцію (ерекції) мало хто знає. На перший погляд може здатися, що підвищена потенція – це величезна перевага чоловіка, однак це зовсім не так. Надмірна сексуальна збудливість (часто безпричинна) є патологією і призводить до серйозних проблем, в тому числі і психічного характеру.

Причини підвищеної потенції

Виділяють такі основні причини підвищеної ерекції:

  • Психогенна. Підвищена збудливість нерідко відзначається у чоловіків з різними нервовими і психічними захворюваннями (наприклад, при неврозах, епілепсії).
  • Нейрогенна – виникає у чоловіків із захворюваннями спинного і головного мозку. Також може відзначатися при травмах, пухлинах або енцефаліті.
  • Соматична – зустрічається при лейкозі, алергічних реакціях і серповидноклітинній анемії.
  • Інтоксикаційна. Підвищена потенція на тлі інтоксикації виникає, наприклад, при надмірному вживанні алкоголю, прийомі психотропних або наркотичних препаратів.
  • Медикаментозна – розвивається на тлі прийому деяких ліків, частіше антидепресантів, психостимуляторів і препаратів для підвищення потенції.

У ряді випадків медики не в змозі визначити причину підвищеної ерекції.

Симптоми підвищеної потенції

При підвищеній ерекції хворі можуть скаржитися на постійну або часту ерекцію. При цьому прояви даного стану залежать від тривалості застійних процесів в статевому члені.

Ерекція може виникати безпричинно, не припиняєься після порушення і навіть після статевого акту або мастурбації. Статевий член при цьому, як правило, болючий. Інтенсивність больових відчуттів буває різною. Деяких чоловіків турбують сильні болі, в той час як у інших хворобливі симптоми виражені дуже слабо.

Тривалість ерекції також може бути різною. Іноді вона може продовжуватися кілька місяців! При цьому характер ерекції такий, що статевий член набуває дугоподібну форму, а його головка повернута в бік живота. Часто відзначається порушення сечовипускання і дефекації.

Діагностика підвищеної потенції

Діагностика підвищеної ерекції заснована на опитуванні чоловіка і зовнішньому огляді зовнішніх статевих органів. Також лікар опитує пацієнта про інші можливі захворювання, які можуть привести до посиленої ерекції.

В деяких випадках при підвищеній потенції потрібна ультразвукова діагностика статевого члена, а також взяття пунктата з кавернозних тіл.

Лікування підвищеної потенції

При виявленні у себе симптомів підвищеної статевої збудливості чоловікові необхідно обов’язково звернутися до лікаря.

Спочатку лікування даного порушення є консервативним. В медичному закладі статевий член чоловіків обкладають льодом, після чого приступають до проведення пункції печеристих тіл пеніса за допомогою спеціальної голки. Таким чином, із статевого члена відкачують надлишки крові до отримання крові яскраво-червоного кольору. Варто відзначити, що пункція ефективна лише в першу добу від моменту появи підвищеної ерекції. Якщо вчасно не усунути ерекцію, то надалі можливий розвиток ускладнень аж до розвитку імпотенції. Серед медикаментів можуть застосовуватися заспокійливі препарати і агоністи адренорецепторів.

Якщо консервативні методи лікування не приносять бажаного результату, то вдаються до оперативного втручання. Метою такої операції є покращення відтоку крові від печеристих тіл статевого члена.

У важких випадках підвищена ерекція може привести до дуже серйозних наслідків, після чого доводиться вдаватися до ампутації статевого члена з подальшою пластикою і ендопротезуванням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК БОРОТИСЯ З ДЕФІЦИТОМ ТЕСТОСТЕРОНУ

МІФИ І ПРАВДА ПРО СЕКСУАЛЬНЕ ДОВГОЛІТТЯ

ВИДИ ЧОЛОВІЧОЇ ІМПОТЕНЦІЇ