Не залишайте поганий сон без уваги. За ним може ховатися діабет або захворювання щитовидки.

Якщо вам потрібно більше півгодини, щоб поринути в сон, ночами ви прокидаєтеся, відпочиваєте в результаті менше 6,5 години і протягом дня відчуваєте себе втомленим і знесиленим, ймовірно, у вас безсоння. Щоб впоратися з ним, потрібно з’ясувати причини і викорінити їх. Тим більше що деякі з них небезпечні і без проблем зі сном.

Депресія

Безсоння може бути як симптомом депресії, так і причиною її посилення. При цьому симптоми обох захворювань, наприклад знижена енергійність, втрата інтересу, смуток і почуття безнадійності, можуть бути пов’язані між собою.

Тривожний розлад

Багато дорослих не можуть заснути, тому що їх мучить почуття тривоги. Ось сигнали, які не слід ігнорувати:

  • загальна напруга;
  • зайве занепокоєння про події або майбутні події;
  • стан напруженості, перезбудження.

Тривожність може бути причиною як труднощів з зануренням в сон, так і різкого пробудження посеред ночі. Ніч часто викликає стрес і страхи, які змушують прокинутися.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ)

Це важковимовне захворювання шлунково-кишковий розлад і одна з можливих причин проблем зі сном. У страждаючих цією хворобою печія часто виникає вночі, і в такі моменти безсоння не уникнути.

При ГЕРХ кислота потрапляє зі шлунка назад в стравохід, що може викликати його запалення. А воно, в свою чергу, сприяє виникненню виразки шлунка або внутрішньої кровотечі. Відомі випадки, які призвели до раку.

Проблеми з щитовидною залозою

Гіпотиреоз — захворювання щитовидної залози, при якому вона виробляє недостатньо гормонів. Гіпертиреоз – підвищення функцій щитовидної залози. І те й інше може бути причиною вашого безсоння.

Астма

Якщо ви прокидаєтеся вночі, щоб відкашлятися, ризик безсоння збільшується: від нього страждає 37% дорослих астматиків. Проблеми з функцією легенів, надмірна вага і низька якість життя як наслідки захворювання – все разом веде до труднощів зі сном.

Діабет

Коли в крові занадто багато цукру, нирки намагаються від нього позбутися. Тоді ви відчуваєте позиви сходити в туалет по-маленькому частіше звичайного. В тому числі вночі. І тут зв’язок працює як з депресією: безсоння може бути і симптомом, і посилюючим фактором діабету.

Інші небезпечні захворювання

Серед них:

  • Рак;
  • Захворювання серця;
  • Хвороба Паркінсона;
  • Хвороба Альцгеймера.

Безсоння — сама по собі серйозна проблема. Однак якщо ви відчуваєте труднощі з зануренням в сон або прокидаєтеся посеред ночі, слід звернути увагу і на загальний стан психічного та фізичного здоров’я. Не нехтуйте цим.

Наукові джерела:

  1. Insomnia Can Be Dangerous, But There’s Rest for the Weary, source
  2. What Causes Insomnia?, source
  3. Insomnia, source