ГоловнаНовини Здоров'яПроблеми зі здоров’ям, про які може сигналізувати безсоння

Проблеми зі здоров’ям, про які може сигналізувати безсоння

Не залишайте поганий сон без уваги. За ним може ховатися діабет або захворювання щитовидки.

Безсоння

Якщо вам потрібно більше півгодини, щоб поринути в сон, ночами ви прокидаєтеся, відпочиваєте в результаті менше 6,5 години і протягом дня відчуваєте себе втомленим і знесиленим, ймовірно, у вас безсоння. Щоб впоратися з ним, потрібно з’ясувати причини і викорінити їх. Тим більше що деякі з них небезпечні і без проблем зі сном.

Депресія

Безсоння може бути як симптомом депресії, так і причиною її посилення. При цьому симптоми обох захворювань, наприклад знижена енергійність, втрата інтересу, смуток і почуття безнадійності, можуть бути пов’язані між собою.

Читайте також:  Розвінчано головний міф про рибні консерви
Тривожний розлад

Багато дорослих не можуть заснути, тому що їх мучить почуття тривоги. Ось сигнали, які не слід ігнорувати:

  • загальна напруга;
  • зайве занепокоєння про події або майбутні події;
  • стан напруженості, перезбудження.

Тривожність може бути причиною як труднощів з зануренням в сон, так і різкого пробудження посеред ночі. Ніч часто викликає стрес і страхи, які змушують прокинутися.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ)

Це важковимовне захворювання шлунково-кишковий розлад і одна з можливих причин проблем зі сном. У страждаючих цією хворобою печія часто виникає вночі, і в такі моменти безсоння не уникнути.

При ГЕРХ кислота потрапляє зі шлунка назад в стравохід, що може викликати його запалення. А воно, в свою чергу, сприяє виникненню виразки шлунка або внутрішньої кровотечі. Відомі випадки, які призвели до раку.

Читайте також:  7 небезпечних хвороб, які можна визначити за запахом з рота
Проблеми з щитовидною залозою

Гіпотиреоз — захворювання щитовидної залози, при якому вона виробляє недостатньо гормонів. Гіпертиреоз – підвищення функцій щитовидної залози. І те й інше може бути причиною вашого безсоння.

Астма

Якщо ви прокидаєтеся вночі, щоб відкашлятися, ризик безсоння збільшується: від нього страждає 37% дорослих астматиків. Проблеми з функцією легенів, надмірна вага і низька якість життя як наслідки захворювання – все разом веде до труднощів зі сном.

Діабет

Коли в крові занадто багато цукру, нирки намагаються від нього позбутися. Тоді ви відчуваєте позиви сходити в туалет по-маленькому частіше звичайного. В тому числі вночі. І тут зв’язок працює як з депресією: безсоння може бути і симптомом, і посилюючим фактором діабету.

Читайте також:  Природа і наше здоров'я: вчені довели взаємозв'язок
Інші небезпечні захворювання

Серед них:

  • Рак;
  • Захворювання серця;
  • Хвороба Паркінсона;
  • Хвороба Альцгеймера.

Безсоння — сама по собі серйозна проблема. Однак якщо ви відчуваєте труднощі з зануренням в сон або прокидаєтеся посеред ночі, слід звернути увагу і на загальний стан психічного та фізичного здоров’я. Не нехтуйте цим.

Наукові джерела:

  1. Insomnia Can Be Dangerous, But There’s Rest for the Weary, source
  2. What Causes Insomnia?, source
  3. Insomnia, source
Читайте також: