Від пікантних сніданків до овочевих закусок деякі поради з харчування допоможуть підтримувати рівень цукру в крові в здоровому діапазоні.

Ви коли-небудь з’їдали плитку шоколаду, щоб позбавитися денного занепаду сил, і помічали, що миттєвий приплив енергії дуже швидко змінився хвилею втоми?

Це тому, що коли ваше тіло занадто швидко отримує занадто багато глюкози після їжі, воно зазнає стрибка рівня цукру в крові, пише Express.

Приплив цукру призводить до того, що мітохондрії у ваших клітинах відчувають стрес і відключаються.

Це призводить до запалення та впливає на їх здатність адекватно виробляти енергію. Стрибки рівня глюкози змушують нас почуватися стомленими і голодними кожні кілька годин і можуть викликати поганий настрій, гормональний дисбаланс, затуманювання свідомості та прискорити процес старіння за допомогою процесу, відомого як глікація.

Що ще гірше, постійні стрибки рівня глюкози з часом можуть призвести до таких захворювань, як діабет 2 типу.

Хоча певні продукти можуть бути пусковими механізмами цього шкідливого процесу, розумний вибір дієти може тримати рівень цукру в крові під контролем.
На щастя, експерт рекомендував три прості дієтичні зміни, які допоможуть уникнути стрибків.

1. Замініть солодкий сніданок на солоний

Вживання фруктових соків, смузі, пластівців або тарілок асаї з ранку насамперед може пошкодити ваші мітохондрії, підвищити рівень цукру в крові та фактично дати вашому організму менше енергії, пояснила Арсеньєва.

Тому вона порекомендувала перейти на такі варіанти, як яйця, копчений лосось чи хумус на житніх тостах, а також грецький йогурт із горіхами.

«Зверніть увагу на те, як ви почуваєтеся, наскільки сильною була ваша тяга і скільки енергії ви відчували», — додала вона.

2. Додайте до свого раціону овочеву закуску

Овочі багаті на клітковину, і вживання цього вуглеводу насамперед надає «потужний» вплив на рівень цукру в крові.

«Коли клітковина потрапляє у верхню частину кишечника раніше, ніж інші продукти, вона притискається до стінки кишечника, створюючи захисну сітку. Ця сітка зменшує поглинання будь-яких молекул глюкози під час решти їжі і, отже, зменшує сплеск глюкози під час їжі».

3. Спробуйте приготувати їжу наперед

Приготування їжі заздалегідь може допомогти вам повернути контроль над тим, що ви їсте, і включити до свого раціону більше продуктів, багатих на клітковину.

«Приготуйте пакети із сирих овочів і зберігайте їх у холодильнику або використовуйте приготовлені на пару пакети із замороженими овочами, щоб швидко додати їх до обіду чи вечері».

Уникайте приготування пюре з овочів, оскільки це впливає вміст клітковини.