Щоб забезпечити правильний догляд за шкірою , для початку необхідно визначити її тип .

Особливості шкіри

Шкіра – це зовнішній покрив тіла людини , який відмежовує його від зовнішнього середовища. Шкіра виконує багато важливих функцій. Шкірний покрив захищає організм від механічного , хімічного впливу , від ультрафіолетових променів , проникнення мікроорганізмів. За рахунок потовиділення шкіра бере участь у водно-сольовому обміні і виведенні з організму продуктів обміну речовин. Також за допомогою випаровування поту і випромінювання тепла вона бере участь у процесі терморегуляції. Крім того , шкіра забезпечує наступні функції: імунну , метаболічну , ендокринну (наприклад , утворення вітаміну D) , рецепторну ( зважаючи на наявність чутливих нервових закінчень ) , а також депонування крові.

Шкіра у всіх людей неоднакова , її вигляд і стан залежать від безлічі чинників – як зовнішніх , так і внутрішніх. На стан шкіри значною мірою впливає спосіб життя. Вкрай негативний вплив на тонус і колір шкіри надає куріння , надмірне вживання алкоголю , нераціональне харчування , порушення режиму дня , недосипання , регулярні стресогенні ситуації , надмірне ультрафіолетове опромінення . Крім того , багато захворювань внутрішніх органів мають характерні прояви на шкірному покриві , зокрема порушення з боку травного тракту та ендокринної системи.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати
Визначення типу шкіри

Найбільш простим способом встановлення типу шкіри є візуальний огляд , для якого потрібно тільки природне освітлення і лупа . Шкіра при цьому повинна бути чистою і відпочилою. За допомогою збільшувального скла проводиться візуальний аналіз шкіри обличчя , в ході якого визначається наявність відкритих пір , вугрів , тріщин , зморшок , жирного блиску. Після огляду , отримані дані порівнюються з описом основних типів шкіри. Прийнято виділяти такі типи шкіри: нормальна , суха , комбінована і жирна.

Нормальний тип

Нормальний тип шкіри зазвичай зустрічається у здорових людей. Шкіра цього типу чиста , відрізняється еластичністю і гладкістю . На ній відсутнє роздратування , лущення , вугрі , вона не має розширених пор і жирного блиску. Як жаркий , так і холодний клімат істотно не впливає на шкіру цього типу.

Суха шкіра

Характерною особливістю сухого типу шкіри є часте розвиток алергічних реакцій і виникнення ділянок лущення. Дані ознаки , як правило , спостерігаються після впливу зовнішніх несприятливих факторів – сонячні промені , вітер , вода та інші . У володарів даного типу шкіри після вмивання водою з милом виникає відчуття стягнутості , може з’являтися лущення. Сухий тип шкіри досить проблемний , він вимагає особливого правильного догляду.

Жирна шкіра

Цей тип шкіри можна легко визначити по наявності жирного блиску. Крім цього , при жирному типі шкіри спостерігаються чорні крапки ( комедони ) , значно розширені пори і вугрі . При жирному типі частіше , ніж при інших виникають різні запальні процеси і роздратування.

Комбінований тип шкіри

При комбінованому ( змішаному ) типі на одних ділянках шкіри спостерігається надмірна сухість , в той час як на інших – зайве утворення шкірного сала. На щоках зазвичай відзначаються сухі ділянки , а на лобі , носі і підборідді – жирні . Догляд за шкірою комбінованого типу повинен бути роздільний. При змішаному типі для окремих ділянок необхідно використовувати засоби , які призначені для відповідного типу шкіри.

Крім того , прийнято виділяти додаткові типи шкіри: чутлива , старіюча , проблемна . Для старіючого типу характерна наявність дрібних зморшок і млявої шкіри , особливо на лобі , навколо очей , на щоках і в області носогубних складок.

При чутливому типі шкіра зазвичай має дрібні пори , ділянки подразнення , вона тонка , лущиться , схильна до алергічних реакцій. Для цього типу шкіри характерно раннє утворення зморшок , переважно навколо рота , очей.

Проблемна шкіра найчастіше жирна , покрита вугрові висипання , які погано піддаються лікуванню звичайними косметичними засобами . Проблемний тип шкіри вимагає спеціального ретельного догляду.

Також встановити тип шкіри можна за допомогою косметичної серветки. Для цього , через чотири години відпочинку шкіри , слід промокнути серветкою лице в трьох місцях: на лобі , підборідді і щоках . За інтенсивністю залишених на серветці жирних відбитків та кількості зон , з яких вони отримані , визначається тип шкіри. Для жирного типу характерні інтенсивні плями , отримані з усіх дільниць . Жирні відбитки , взяті тільки з Т-зони (підборіддя , ніс , лоб) , свідчать про комбінований тип . Незначні жирні відбитки , отримані з чола і носа , характерні для нормального типу. Якщо жирних плям на серветці зовсім немає – шкіра суха .

В цілому , крім візуального огляду та косметичної серветки , існує чимало різних способів визначення типу шкіри за допомогою спеціальних тестів , опитувальників . У кожному разі , приступати до вибору засобу і методу догляду за шкірою слід тільки після встановлення її типу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЗВАНО 5 НАЙКРАЩИХ ПРОДУКТІВ ДЛЯ МОЛОДОСТІ ШКІРИ

ВІТАМІНИ ДЛЯ ШКІРИ