Які секрети є у людей, які ніколи не хворіють? Вони досить прості – бути рухливим, не переїдати, піклуватися про душевне здоров’я, дотримуватися гігієни.

Фізична активність. Науково встановлено, що регулярні фізичні вправи зміцнюють імунну систему і допомагають рідше хворіти. Секрет простий: якщо немає часу або грошей на спортзал, можна ходити пішки, бігати підтюпцем або кататися на велосипеді кожен день – мінімум по півгодини. Дослідження також підтверджують, що вправи знижують ризик виникнення хвороб серця, діабету 2 типу, інсульту, недоумства, депресії.

Вживання сирих овочів і фруктів. Ще один простий секрет міцного організму і життя без хвороб – натуральні необроблені продукти в щоденному раціоні. Вони є чудовим джерелом вітамінів, мінералів, і антиоксидантів, які зміцнюють імунну систему. Щоб овочі і фрукти приносили максимальну користь, необхідно вживати плоди, вирощені в регіоні проживання людини.

Позитивний настрій. Жити без хвороб ефективно допомагає внутрішнє умиротворення. Співробітники Університету Карнегі-Меллон виявили: люди з позитивним мисленням менше хворіють, більш стійкі до інфекцій верхніх дихальних шляхів. Песимісти, навпаки, страждають від постійного стресу, емоційної напруги, що сприяє виникненню небезпечних для життя захворювань – гіпертонії, діабету, хвороб серця.

Дотримання особистої гігієни. Один з найпростіших секретів хорошого здоров’я в сезон хвороб – миття рук є запорукою здоров’я. Звичка акуратно і ретельно мити руки в рази знижує ймовірність застуди та грипу. Але миття має бути правильним – не менше 20 секунд.

Активне життя. У 2008 році Гарвардський університет провів мета-аналіз, який показав, що позитивні соціальні зв’язки допомагають захиститися від вікової втрати пам’яті та інших когнітивних розладів. Навпаки, люди, які мають мало друзів і рідко спілкуються з кимось поза домом, частіше хворіють серцевими недугами, депресією, відрізняються підвищеною тривожністю.

Збалансований pH. Він означає рівновагу кислоти і лугу в організмі. Будь-яке зрушення рН в кислотну або лужну сторону може спричинити розвиток порушень і хвороб. Щоб уникнути такого дисбалансу, необхідно включати в раціон багато темних листових овочів, зелену квасолю, спаржу, моркву, огірки, авокадо.

Подолання стресу. Люди, які вміють справлятися з ним, рідко хворіють. Дослідження показують, що нервове напруження пошкоджує імунну систему і серце, збільшує ймовірність зараження бактеріальними інфекціями, наприклад, туберкульозом. Тому важливо вивчати методи розслаблення і використовувати їх в обставинах емоційного негативу.

Достатній відпочинок і сон. Восьмигодинний нічний сон є одним з кращих простих способів долати денний стрес, підтримувати нормальні показники артеріального тиску і холестерину, зменшувати запалення, не піддаватися депресії, контролювати масу тіла.

Пиття води. Людське тіло складається на 60% з води, достатній обсяг рідини здатний значно знизити ризик захворювань, позбавити організм від токсинів. Хочете жити без хвороб, випивайте кілька склянок води кожен день.

Збалансоване харчування. Саме їжа забезпечує організм необхідними корисними речовинами. Щоб не хворіти, потрібно вживати продукти, що містять велику кількість вітамінів А і С, білків, вуглеводів, заліза, незамінних жирних кислот.

Помірність. Скорочення щодобового споживання калорій в середньому віці допомагає зберегти здоров’я і знизити ймовірність асоційованих зі старінням недуг – серцево-судинних, діабету, хвороби Альцгеймера.