До складу продуктів можуть входити речовини, які впливають на ефективність ліків – підсилюють або послаблюють їх. Таким чином навіть здорова їжа може виявитися небезпечною для людини, яка проходить лікування.

Молоко і молочні продукти. Вони знижують ефективність деяких антибіотиків, зокрема, з групи тетрациклінів. Крім того, з обережністю вживати молоко повинні люди, які приймають ліки від остеопорозу: між прийомом цих препаратів і вживанням молочки повинно проходити не менше двох-трьох годин.

Зелений чай. Тим, хто приймає бета-адреноблокатори, слід уникати зеленого чаю, незважаючи на його корисність і антиоксидантні властивості: саме активні інгредієнти в рослині перешкоджають роботі високоефективних ліків. В ідеалі між питтям чаю і прийомом таблеток бета-блокаторів повинно проходити не менше чотирьох годин.

Кофеїн. Кофеїн в колі, кава і чорному чаї також може вступати в небезпечну взаємодію з деякими ліками. До них відносяться антибіотики з групи інгібіторів гірази, а також препарати від астми та бронхіту, які містять активну речовину теофілін. Антибіотики підсилюють дію кофеїну, що може викликати тахікардію і тремор. Що стосується препаратів для дихальних шляхів, то вони можуть давати дуже сильний ефект.

Продукти, багаті білком. Морепродукти, сир, індичка, бобові: білок добре насичує і допомагає схуднути. Але є і мінуси: ті, хто приймає певні антидепресанти (інгібітори моноаміноксидази), ризикують при цьому артеріальним тиском, що може піднятися до небезпечно високих показників. Даний ефект обумовлений дією речовини тирамін, яка присутня в білкових продуктах.

Ковбаса, волоські горіхи, червоне вино і червоні ягоди. Ці продукти також багаті тираміном.

Продукти з цільного зерна. Їжа, багата клітковиною, уповільнює всмоктування активних інгредієнтів в кишечнику. Особливо сильно «страждають» препарати, що знижують рівень холестерину, і анальгетики – їх слід приймати щонайменше через дві години після їжі з великою кількістю клітковини.

Грейпфрутовий сік. Допоміжні засоби для сну, ліки від астми, протиалергічні препарати і деякі гормональні препарати мають небажану дію, взаємодіючи з соком грейпфрута. Крім того грейпфрутовий сік не сумісний з ліками, які нормалізують артеріальним тиском і баланс ліпідів в крові: він у багато разів збільшує ефект препаратів, приводячи до запаморочення і порушення кровообігу.

Часник. Цей овоч має антикоагулянтним ефектом і при прийомі ліків – антикоагулянтів може провокувати кровотечу.

Овочі, багаті вітаміном К. Зелені овочі – горох, квасоля, шпинат, брюссельська капуста, броколі (взагалі всі види капусти містять вітамін К) повинні вживатися з обережністю, якщо людина приймає препарати, які розріджують кров. Вітамін К діє як їх антагоніст.

Алкоголь. Він може посилювати дію багатьох ліків – антибіотиків, антидепресантів, седативних засобів, препаратів від епілепсії. Під дією їх змішування з алкоголем можливий колапс кровообігу. Мікс алкоголю і болезаспокійливих надає руйнівну дію на печінку.

Джерело: МедікФорум