Вважається, що вода сприяє схудненню, але німецький дієтолог Аня Крумбе стверджує: з приводу здорової кількості і часу пиття води циркулює безліч міфів. Так вже корисно пити воду, як про це часто говорять?

Потрібно пити більше води. Здається логічним заявляти, що вода життєво необхідна. Зрештою, кожна окрема клітина в тілі складається здебільшого з чистої вологи. У холодну пору року вода може допомогти з втратою ваги і зміцнити імунну систему слизових оболонок.

Тим не менш, підкреслює експерт, користь здоров’ю приносить лише певну кількість води. Дорослій людині потрібно близько двох з половиною літрів рідини кожен день, але частина цього обсягу він поглинає з їжі. Таким чином необхідний норматив рідини, яку слід отримувати щодня, опускається до рівня літр-півтора. Пити дуже багато води шкідливо для здоров’я: надмірне зволоження призводить до зниження вмісту натрію в крові, що може збільшувати почуття спраги і змушувати людину пити ще більше. Надлишок води перевантажує нирки, серце і веде до набухання тканин, включаючи мозкові.

Дітям потрібно пити більше. Аня Крумбе підкреслює: малюкам слід випивати близько одного літра в день, дітям від 7 до 15 років потрібно 1,3 літра.

Не потрібно пити під час їжі. Фахівець вважає міфом твердження про те, що під час прийому їжі пити воду шкідливо, оскільки це може порушити травлення. На думку Крумбе, саме воду під час їжі і потрібно пити, якщо в цьому є потреба. За словами фахівця, концентрація кислоти шлункового соку так істотна, що випита за обідом вода ніяк не може розбавити його, щоб це завдало шкоди травленню.

Пити потрібно, коли відчувається спрага. За словами дієтолога, почуття спраги добре розвинене у дорослих здорових людей. У дітей воно може бути погано сформованим і не вираженим, а в літньому віці його механізми часто і зовсім можуть не працювати.
Для вживання води правильний орієнтир – не спрага, а колір сечі, пояснює експерт. Якщо вона темно-жовта, значить, потрібно випити води – півсклянки або склянку невеликими ковтками.

Дві склянки води вранці сприяють схудненню. Аня Крумбе наполягає: це міф. Вона каже, що вода стимулює травлення і компенсує втрати рідини вночі, але до схуднення це має дуже опосередковане відношення. Для зниження ваги, перш за все, споживання калорій повинно бути зменшено в цілому в порівнянні зі звичним раціоном. Без виконання даної умови розраховувати на те, що пиття води зробить стрункішим, – безглуздо.

Не можна випивати за раз відразу велику кількість води. З цим популярним твердженням Аня Крумбе погоджується. Щоб не перевантажувати шлунок, дійсно, краще пити воду невеликими порціями протягом дня: так організм буде оптимально поглинати і розподіляти воду.

Джерело: МедікФорум