Прихильники здорового способу життя часто шкодують про те, що заради правильного харчування їм довелося відмовитися від багатьох улюблених, але вкрай шкідливих продуктів. Далеко не всі продукти, які прийнято вважати шкідливим, насправді шкодять здоров’ю.

Їх просто незаслужено відправили до списку “шкідливостей”. Спробуємо реабілітувати деякі з них.

1. Яйця. Найбільш дешеве і доступне джерело білків є також і одним з найбільш живильних продуктів, з яких можна приготувати ситний і смачний сніданок, обід або вечерю. Два яйця в день – це денна норма холестерину (якщо при цьому не вживати інші холестерин продукти).

2. Горіхи. Багато людей часто відмовляються від горіхів під приводом того, що в них міститься дуже велика кількість жирів. Однак далеко не всі пам’ятають про те, що жири діляться на “погані” і “хороші”. У горіхах якраз містяться украй корисні “хороші” жири. Горіхи – недорогий, смачний і багатий клітковиною і білками продукт. Рекомендується вживати кешью, мигдальні та волоські горіхи. Просто додайте жменю горіхів в ранковій порції вівсяної каші або пластівців.

Читайте також:  Чому не можна їсти багато лакричних цукерок

3. Шоколад. Оскільки шоколад потрапив в категорію “солодощі”, багато людей, які ведуть здоровий спосіб життя, вважають його мало не кровним ворогом і ні за яких обставин не погоджуються з’їсти ні шматочка. Давайте розбиратися. Шоколад проводиться з какао – рослини, яка по своїх корисних властивостях схожа з деякими овочами. У шоколаді міститься велика кількість флавонолів – пігментів, дія яких на організм схоже з дією антиоксидантів. Флавоноли також містять яблука, виноград і червоне вино.

4. Сир. Тим, хто дотримується схеми здорового харчування, сир здається смачним, але абсолютно забороненим продуктом. Хочете вірте, хочете ні, але жир, що міститься в сирах, особливо твердих (Пармезан), сприятливо впливає на організм в цілому. Додайте деяку кількість пармезану в овочевий салат: порція білків не пошкодить вашому здоров’ю.

Читайте також:  Дієтолог назвала корисною відмову від продуктів із доданим цукром

5. Паста. Усім подобається це просте і ситне блюдо – паста з різними соусами. Любителям здорового способу життя не варто відчувати себе винуватими в той момент, коли вони, знехтувавши всі заборони, накидаються на тарілку пасти. Ніякої шкоди для здоров’я: головне, правильно вибрати і приготувати наші макаронні вироби. Купуйте пасту з пшениці твердих сортів – в ній містяться білки і клітковина, які дозволяють вам насититься швидше і залишатися в такому стані якомога довше. Вибирайте пасту, зроблену з борошна цільного зерна: у білій муці калорій стільки ж, а ось клітковини і білків – значно менше.

Читайте також:  Симптоми деменції можна помітити за 10 років до хвороби

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЗВАНО КОРИСНІ ПРОДУКТИ, ЯКІ МОЖУТЬ НАШКОДИТИ ЗДОРОВ’Ю

5 ШКІДЛИВИХ ПРОДУКТІВ, ЯКІ ВИЗНАЛИ КОРИСНИМИ

ТОП-10 ШКІДЛИВИХ ПРОДУКТІВ ДЛЯ СНІДАНКУ