Чи знаєте ви, як куріння впливає на здоров’я ваших зубів, ясен і порожнини рота в цілому?

Колись піддавшись спокусі спробувати сигарету, людина неусвідомлено підпадає під негативний вплив цієї звички. Багато хто починає курити, віддаючи данину моді чи прагнучи адаптуватися в тому соціальному середовищі, в яке вони потрапляють. Багато з курців неодноразово намагаються кинути палити – але позбутися поганої звички можуть не всі. Страждають дихальні органи, ротова порожнина, серцево-судинна система … а втім, кожен орган людського організму відчуває на собі негативний вплив від куріння.

Багато досліджень довели шкідливий вплив куріння на здоров’я людини в цілому. Куріння підвищує ризики серцевого нападу та інсульту, є основною причиною раку легенів. Куріння під час вагітності було пов’язано з випадками вроджених дефектів, викиднів та народження недоношених дітей.

Навряд чи, сказане вище є новиною для вас. Але чи знаєте ви, що куріння також значною мірою впливає на ваші зуби, ясна, щелепи і тканини рота?

Які проблеми доставляє куріння здоров’ю порожнини рота:

Зміна кольору зубів – Куріння викликає загальну зміну кольору зубів і появу плям на них. Відбілювання зубів або вініри можуть зменшити цей ефект або усунути фарбування. Зберегти ефект процедури відбілювання може допомогти зубна паста. Вибирайте ті пасти, які містять: кремній, діоксид титану, натрій, фермент бромелайн, вітамін Е і екстракт баобаба. Або ж ті пасти, які містять пірофосфат і триклозан. Однак використовувати їх потрібно з обережністю, не довше місяця. Але ви заощадите гроші, якщо не будете курити взагалі.

Читайте також:  Особенности хирургической стоматологии и ее возможности

Неприємний запах з рота – Однією з головних причин неприємного запаху з рота є куріння. Мало того, що куріння дає відчуття сухості в роті, але крім цього, смола і нікотин осідає у вашій ротовій порожнини, що призводить до стану, відомому як «дихання курця». Запалення ясен є ще одним наслідком куріння, також викликає неприємний запах з рота.

Карієс – Куріння сприяє утворенню зубного нальоту в роті, а чим більше зубного нальоту, тим важче його видалити. В кінцевому підсумку це призводить до утворення зубного каменю і карієсу.

Запалення ясен – тютюн негативно впливає на функцію клітин і тканин ясен. Ясна стають більш уразливими, відокремлюються від зубів, залишаючи їх відкритими для інфекції. Курці мають у кілька разів більше шансів заробити періодонтит, ніж некурящі, збільшується необхідність постійного лікування захворювань ясен.

Читайте також:  Стоматологический кабинет – комплектация и оборудование

Втрата зубів – періодонтит, в кінцевому підсумку, призводить до погіршення загального стану зубів і їх втрати.

Рак порожнини рота – Якщо рак легень не достатньо страшний для вас, куріння також значно підвищує ризики розвитку раку порожнини рота. Насправді, 90% хворих на рак порожнини рота – курці.

На жаль, поки що немає ніякого замінника тютюну для куріння. Трубки, сигарети, сигари і жувальний тютюн мають однаковий вплив на ваше здоров’я і на здоров’я порожнини рота. Так що ваші уподобання не має значення, жодний з тютюнових виробів не має переваг щодо іншого.

Курці обов’язково зіткнуться зі стоматологічними проблемами, і чим більший стаж куріння, тим більше ґрунтовними стають проблеми. За даними журналу «Пародонтологія», дослідники виявили пряму залежність між кількістю викурених сигарет і захворюваннями ясен – ті, хто курив менше половини пачки в день, в три рази частіше страждають від пародонтозу, а ті, хто курив більше ніж пачку з половиною в день, в шість частіше некурящих пацієнтів.

На жаль, існує також тенденція того, що курці менш піклуються про здоров’я порожнини рота. Але навіть якщо ви приділяєте увагу гігієні ротової порожнини, ви ненабагато підвищуєте свої шанси обійти деякі проблеми порожнини рота, пов’язані з курінням. Часто тютюнові вироби містять піщані матеріали, які працюють як наждачний папір проти ваших зубів, адже ушкоджена зубна емаль не відновлюється. Також не зайвим буде згадати про канцерогенні речовини, які також не можуть бути відкинуті!

Читайте також:  Сучасна стоматологія: якість лікування та своєчасна допомога
Ви можете зробити це!

Нікотин в сигаретах викликає сильне звикання, і змушує курців тягнутися за новою пачкою. Але, як не важко з цим змиритися, ви можете і повинні кинути палити. Відмова від такої звички, як куріння суттєво знизить ризик виникнення багатьох проблем зі здоров’ям. Нікотинова жуйка і пластирі, рослинні лікарські засоби покликані допомогти вам в цьому нелегкому завданні.

Наслідки куріння значною мірою ускладнюють природне для кожного бажання вести здоровий спосіб життя. Так що, якщо ви не курите, то не починайте. Якщо ви курите і хочете кинути курити, почніть з відвідування стоматолога, який оцінить здоров’я ваших зубів і ясен. Якщо ви піклуєтеся про своє здоров’я, почніть вживати заходів для його поліпшення – продовжіть своє життя!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАПАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В ЗУБАХ І ЯСНАХ: ЯК ВРЯТУВАТИ ЗУБИ

РУХЛИВІСТЬ ЗУБІВ

ПАРОДОНТИТ: СИМПТОМИ, ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News