Дослідження показують, що в США приблизно чверть пар, які звертаються за допомогою до психолога, мають одну серйозну проблему. Подружжя просто не розуміє одне одного.

Професор психології Девід Ладден пояснив виданню Psychology Today, що людям доводиться спеціально вчитися спілкуватися з чоловіком. Уміння висловлювати свої думки та розуміти, що говорить супутник життя, допомагає побудувати міцну сім’ю та зберегти стосунки на довгі роки.

За поширеним стереотипом, подружжя має розуміти одне одного з півслова. Багато пар через кілька років спільного життя дійсно інтуїтивно відчувають тонкі відтінки емоцій і думок один одного, особливо в звичних ситуаціях. Але під час сварок ця здатність найчастіше губиться, попереджає психолог.

Багато людей не вміють бачити ситуацію з іншого погляду, пояснив Ладден. Вони вважають багато речей очевидними і такими, що не потребують роз’яснень. Психолог попереджає, що це призводить до небезпечних помилок у стосунках. Подружжя, яке бажає вибудувати міцні відносини, завжди має пам’ятати, що у їхньої другої половини може бути, і найчастіше вже є, власна точка зору на будь-яке питання – від кількості солі у блюді до політичної позиції. Якщо дізнатися, що саме має на увазі супутник життя, можна уникнути непорозуміння та конфліктів.

Іноді одне із подружжя просто відмовляється сприймати неприємні йому чи її висловлювання свого партнера. Точних даних, наскільки часто зустрічається така поведінка, дослідники не мають, але психологи з такими випадками час від часу зустрічаються, розповів професор Ладден.