В останні десятиліття картина поширення онкологічних захворювань сильно змінилася. Раніше більшість хворих були старше 55 років, а тепер все частіше з раком стикаються молоді люди.

Багато фахівців вважають, що основний фактор ризику розвитку раку в молодому віці це спадковість. Як показує статистика, у більшої частини пацієнтів у віці 20-30 років є випадки раку у близьких родичів. Одна з найпоширеніших пухлин, яка нерідко має генетичну основу, це рак молочної залози. Особливо високі ризики, якщо цей вид раку був діагностований у двох родичок. В такому випадку рекомендується почати проходити регулярні профілактичні обстеження з 20 років. Якщо у вас обтяжена спадковість, обговоріть це з лікарем. Вам можуть запропонувати генетичне дослідження, щоб точно встановити ризик, а також складуть графік обстежень.

Читайте також:  Часте пробудження вночі сигналить про схильність до небезпечних хвороб

Серед молодих людей найбільш поширені саркоми м’яких тканин і кісток. Наприклад, є кілька видів раку кісток і сполучних тканин, якими люди після 30 практично ніколи не хворіють, а більшість випадків припадає на вік 10-20 років.

Мода на засмаглу шкіру принесла молоді ще один вид раку – меланому. Раніше рак шкіри в переважній більшості випадків розвивався після 60 років, але тепер він нерідко буває і у зовсім молодих людей. Головним фактором ризику фахівці вважають вплив на шкіру ультрафіолетового випромінювання. Тому важливо захищати шкіру від сонячних променів і стежити за станом родимок.

Читайте також:  Лікар розповів, у яких випадках може бути небезпечний сміх

Досить поширені у молодих людей лімфоми Ходжкіна – їх найчастіше діагностують у пацієнтів у віці 15-40 років. У молодих пацієнтів більш сприятливий прогноз, якщо пухлина була виявлена вчасно.

Ще один вид пухлин, який практично не зустрічається у людей старше 40 – тератоми. Це пухлини, які формуються ще на стадії ембріонального розвитку. Найчастіше вони доброякісні і можна прожити все життя, так і не дізнавшись про її існування, але можуть перероджуватися. Локалізуються такі пухлини в основному в яєчниках у жінок і яєчках у чоловіків, але можуть бути і в інших місцях, навіть головному мозку.

Читайте також:  Дієтолог розповіла про двоякий вплив кави на наш організм