Вчені з Університету Дікіна (Австралія) провели дослідження, яке виявило вкрай позитивний вплив на когнітивні функції та психологічний стан таких мінералів як цинк і залізо.

Авторами проекту були проаналізовано вплив вживання заліза і цинку жінками віком від 12 до 55 років. Об’єктом аналізу став ряд наукових досліджень, в яких відстежувався подібний зв’язок. Вивчивши дані цих робіт, вчені зробили висновок, що обидва цих мінерали надзвичайно важливі для здорової когнітивної діяльності.

Зокрема, вони виявили, що цинк поліпшував якість пам’яті і настрій. Що стосується заліза, вчені прийшли до такої думки: додатковий прийом цього мінералу поліпшував пам’ять і розумові здібності, незалежно від його вмісту в організмі, навіть при відсутності дефіциту.

Читайте також:  Фрукти можуть становити шкоду для печінки

В якості джерела заліза медики рекомендують продукти – броколі, креветки, перець, лавровий лист, петрушку, шпинат, нут, руколу і інші. Продукти, багаті цинком – печінка, арахіс, яловичина, квасоля, плавлений сир.

Нагадаємо, що кращим способом зміцнити когнітивну функцію і пам’ять вчені вважають щоденні фізичні навантаження. Завдяки вправам між клітинами мозку виникають нові зв’язки, а також збільшується концентрація нейротрофінів – речовин, які живлять мозкову тканину і допомагають мозку захиститися від пошкоджень.

Джерело: МедікФорум