Довгий сон негативно впливає на здоров’я, – наводиться в газеті The Daily Telegraph думку фахівців з Килского університету у Великобританії. Вчені заявили, що такий сон підвищує ризик смерті від наслідків патологій серцево-судинного властивості.

Згідно з результатами проведеного ними експерименту з участю 3 мільйонів людей, ті люди, які мають схильність спати по 10 годин на добу, на 30% частіше схильні вмирати в більш ранньому віці в порівнянні зі сплячими в середньому по 7 годин. Такий довгий сон вчені пов’язують з дуже високою ймовірністю постраждати від інсульту, ішемічної хвороби серця та інших судинних порушень.

Наукові фахівці переконані, пацієнти, які сплять по 8 годин і більше, повинні обстежуватися у кардіологів. Серед таких пацієнтів, за їх словами, часто спостерігається обструктивне апное сну, пов’язане з зупинками дихальних рухів під час сну.

У дослідників є підстави вважати, що тривале перебування в лежачому положенні призводить до ослаблення м’язів, болю в спині і суглобах, а також змін в біологічних ритмах, що впливають на всю роботу організму. Крім того, надмірний сон впливає на здатність мозку виробляти спеціальні хімічні речовини, як серотонін і дофамін і тим самим викликати депресію.

Найбільш оптимальним для здоров’я вчені вважають сон тривалістю 7-8 годин на добу.