Нашим організмом, та що там, нашим життям, правлять гормони. І дуже важливо, щоб вони були в потрібному балансі – інакше не поздоровиться.

Коли відбувається гормональний збій, найчастіше він пов’язаний з якимось захворюванням. І чим раніше воно буде діагностовано, тим швидше ви зможете вилікуватися і позбутися від неприємних симптомів.

Одна з поширених ознак гормонального збою так звані припливи. Це нормальний стан для жінок в період клімаксу, так як йде гормональна перебудова. У будь-який інший період життя припливи – поганий знак. Це можуть бути напади спека, потовиділення, відчуття, ніби горить обличчя.

Ще один частий гормональний збій – поява висипань на шкірі і загальне погіршення її стану. Якщо у вас раптом висипали прищі по всьому тілу, швидше за все, стався гормональний збій. Також про проблеми з гормонами нерідко говорять скачки ваги – як різке схуднення, так і набір. Правда, найчастіше гормональний збій характеризується швидким зростанням зайвої ваги, а не відходом раніше набраних кілограмів.

Читайте також:  Чому не варто залишати зубну щітку у ванній

Для жінок тривожним дзвіночком повинні стати будь-які зміни циклу, включаючи посилення або зменшення виділень.

Симптомами гормонального збою можуть бути перепади настрою, головні болі, проблеми з травленням і зі сном. Як правило, виникає не один симптом, а відразу кілька. Наприклад, при полікістозі – досить поширене захворювання яєчників, при якому порушується нормальний синтез гормонів, жінки часто стикаються з цілим комплексом симптомів – набором ваги, акне, порушеннями менструального циклу.