Діабет — це захворювання, пов’язане з підвищеним рівнем глюкози в крові. Результатом може стати пошкодження очей, нирок і нервів.

При цьому далеко не у всіх людей з діагнозом «діабет» є звичні для цієї хвороби симптоми, такі як спрага, оніміння рук або ніг, незрозуміла втрата ваги тіла, часті позиви до сечовипускання та ін.

Сьогодні ми хочемо розповісти вам про маловідомі симптоми даного захворювання. І якщо ви виявите у себе один або кілька з них, то вам слід уважно поставитися до цього і не відкладати похід до лікаря для проведення діагностики.

Подразнення на шкірі

Ось один з таких маловідомих симптомів: коли рівень глюкози в крові перевищує норму, шкіра стає дуже сухою і виникає відчуття свербежу.

У вас можуть ні з того ні з сього почати свербіти руки, ноги або ступні. Так що, якщо ви помітите у себе на шкірі роздратування і відчуєте свербіж, виключіть спочатку вплив клімату і навколишнього середовища, а потім здайте кров на аналіз, щоб перевірити рівень глюкози.

Діабет впливає на кровообіг, тому наші кінцівки найбільше вразливі в цьому плані. Найчастіше роздратування на шкірі з’являється саме на руках або на ногах.

Поява лупи або сухість шкіри голови

Більшість людей навіть і подумати не можуть, що ці явища можуть бути якось пов’язані з цукровим діабетом. І тим не менше це так. Коли рівень цукру в крові перевищений, організм починає шукати способи позбутися від надлишків, зазвичай, через сечу.

Але з видаленням великої кількості рідини з’являються інші проблеми: тіло починає страждати від зневоднення. В результаті на шкірі голови з’являються лусочки, які доставляють певний дискомфорт.

Може з’явитися себорейний дерматит, більш відомий як лупа. А оскільки шкіра — це найбільший орган людського тіла, цей стан може виявитися не локальним, в результаті може постраждати вся голова.

Крім того, запальний процес в даній області створює сприятливі умови для грибка Pityrosporum, від нього і з’являється лупа. Ці мікроорганізми використовують шкірне сало (на поверхні голови) в якості їжі, вони дуже швидко розмножуються, і у волоссі з’являються білі пластівці.

Хропіння

Цей симптом, швидше за все, вас трохи здивує. Але за наявності проблем з диханням під час сну рівень цукру в крові теж може піднятися. Цей стан відомий як апное уві сні (або нічний апное).

Воно доставляє багато незручностей і краще всього, звичайно, попередити появу цього симптому, тому що під час сну вивільняються гормони стресу, а вони, в свою чергу, сприяють підвищенню рівня цукру в крові.

Цей симптом має дуже важливе значення для запобігання розвитку діабету.

Взагалі хропіння пов’язане з багатьма захворюваннями, які начебто ніякого відношення до діабету не мають.

І, тим не менш, на нього слід звернути увагу, так як хропіння може бути попереджувальним симптомом. Він виникає в результаті короткочасних зупинок дихання через розслаблення мускулатури дихальних шляхів.

Хропіння ускладнює потрапляння в легені кисню, внаслідок чого порушується метаболізм глюкози.

Проблеми зі слухом

А ви знали, що втрата слуху може бути пов’язана з цукровим діабетом?

Якщо ви помітите за собою, що з кожним разом збільшуєте гучність на телевізорі або в телефоні, щоб краще розчути, або просите співрозмовника повторити сказане ще раз, повідомте про це свого лікаря.

Різні дослідження показали, що втрата слуху може бути попереджувальним індикатором діабету.

Люди з підвищеним рівнем цукру в крові більш схильні до того, щоб зіткнутися з проблемами зі слухом, ніж ті, у кого рівень цукру знаходиться в межах норми.

Це пов’язано з тим, що в першому випадку можуть пошкоджуватися нерви внутрішнього вуха і кровоносні судини, через що і відбуваються порушення.

Зміни зору

Діабет викликає зміни у всіх рідинах нашого тіла, тому він може відбитися і на нашому зорі. Це досить поширений симптом. Може статися так, що люди, у яких ще немає діагнозу «діабет», помітять, що стали краще бачити.

Ви з подивом зауважите, що лінзи вам більше не потрібні, тому що вам непогано і без них. Але коли таке трапляється, поліпшення буває дуже тимчасовим. Як тільки рівень глюкози в крові стабілізується, пацієнт знову вдається до допомоги окулярів або лінз.

Але не лякайтеся завчасно, це ще не діабетична ретинопатія. Остання викликає звуження кровоносних судин, які розташовані за очними яблуками.

На ранніх стадіях розвитку діабету око не може добре фокусуватися, так як рівень глюкози в крові дуже високий.

Але це зовсім не означає, що через діабет ви втратите зір. Згодом рівень цукру в крові прийде в норму і проблеми зникнуть.

На всі ці симптоми часто не звертають уваги або ж пов’язують їх з іншими захворюваннями. Але, якщо ви помітили у себе якісь з перерахованих вище змін разом з іншими, більш поширеними симптомами, то вам слід звернутися до фахівця, щоб він поставив точний діагноз і призначив відповідне лікування.