Як розповів онколог Андрій Капрін, якщо на шкірі довго не гояться ранки та інші пошкодження, потрібно терміново звернутися до фахівців.

Капрін застеріг від зловживання засмагою і нагадав, що для отримання вітаміну D не обов’язково знаходитися під прямим сонцем. Досить посидіти на пляжі під парасолькою або в тіні дерев.

Для профілактики раку шкіри слід уникати довгого перебування на сонці, відмовитися від солярію і проходити регулярні обстеження. Це захворювання досить легко лікується, якщо виявити його на ранній стадії.

На думку онкологів, вибуховому зростанню меланоми в усьому світі, сприяла мода на солярії. Це прямий взаємозв’язок, доведений клінічними дослідженнями.

Читайте також:  Коли нічна пітливість може бути небезпечним симптомом: пояснює лікар

Як зазначав Капрін, щоб вчасно виявити рак шкіри, особливу пильність слід проявляти при появі нових родимок, особливо в літньому віці. За його словами, є ознаки, що вказують на злоякісне переродження. Це швидке зростання родимки, зміна кольору, поверхні, форми утворення. Крім того, утворення починає мокнути або кровоточити, з’являється свербіж, біль, будь-які інші неприємні відчуття.