Іноді проблеми із зором у дитини досить легко визначити: вона може мружитися, занадто близько тримати матеріал для читання, скаржитися на розмитий зір, відчувати головні болі.

Однак існують і інші, менш очевидні ознаки можливих проблем із зором у дитини. Про них розповіли фахівці клініки Мейо (Mayo Clinic).

Коротка концентрація уваги

Якщо у дитини коротка тривалість концентрації уваги, вона швидко втрачає інтерес до ігор та інших тривалих занять, це може говорити про можливі проблеми із зором. Справа в тому, що подібні заняття вимагають чіткого зору, тому вони можуть здаватися дитині важкими, якщо з очима щось не так.

Проблеми при читанні

Якщо дитина насилу запам’ятовує слова при читанні, це також може говорити про проблеми із зором, в тому числі про “ліниве око”. Це зниження зору на одне око, викликане аномальним розвитком в ранньому віці.

Уникнення різних занять

Про проблеми із зором може свідчити небажання дитини читати, малювати або брати участь в іншій діяльності, що вимагає пильної уваги. Іноді дитина може не усвідомлювати, що труднощі і розчарування пов’язані із зором.

Повороти голови в сторону

Потрібно постежити, чи не повертає дитина голову в сторону, щоб краще щось побачити. Це може бути ознакою аномалії рефракції, такої як короткозорість, далекозорість або астигматизм.

Якщо дитина відчуває втому і має проблеми з концентрацією уваги і навчанням, рекомендується перевірити його зір. Регулярні огляди очей допоможуть виявити можливі відхилення на ранніх стадіях.