Незважаючи на доступність вичерпної інформації про венеричні захворювання, тим не менш, на цю тему існує безліч різних міфів. А що ви знаєте про захворювання, що передаються статевим шляхом?

Міф 1. Оральний секс безпечний

Це не вірно. Практично всі венеричні захворювання можуть передаватися при оральному контакті. При цьому оральний секс, звичайно ж, вважається менш небезпечним в порівнянні з вагінальним або анальним сексом. Вірогідність зараження при оральному сексі істотно підвищується, якщо в ротовій порожнині є ранки і кровоточать ясна.

Міф 2. ВІЛ передається через презерватив

Це один з найпопулярніших міфів. Нібито отвори презерватива перевищують розміри вірусу ВІЛ, а також герпесу і гепатиту. Вірогідність зараження ВІЛ при використанні презерватива дійсно є, але лише за умови неправильного застосування контрацептиву або поганої якості латексного вироби.

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!

Контрацептиви

Міф 3. Незахищений секс з одруженим чоловіком або заміжньою жінкою безпечний

Це не правда. Статевий контакт з одруженим чоловіком або заміжньою жінкою не виключає ризику зараження венеричними захворюваннями. А все тому, що хвороби, які передаються статевим шляхом, нерідко протікають у прихованій формі. Людина може і не підозрювати про те, що є носієм інфекційного захворювання. При цьому також не варто виключати і ризик побутового зараження венеричними захворюваннями.

Міф 4. Венеричними захворюваннями можна заразитися в плавальних басейнах

Поспішаємо вас порадувати, що це не так. Насправді, патогенні збудники венеричних захворювань дуже нестійкі у зовнішньому середовищі. Поза людського організму вони досить швидко гинуть. Крім того, навіть якщо деякі мікроорганізми і вижили у воді, то вони не викличуть зараження зважаючи на занадто малу їх кількість. Для зараження необхідна велика кількість збудників, які можуть потрапити в організм при статевому контакті.

Читайте також:  Вплив телемедицини на доступність медичних послуг у віддалених регіонах

ЗПСШ

Міф 5. Існують універсальні антибіотики, що дозволяють позбутися від будь-якої статевої інфекції

На жаль, але таких універсальних препаратів не існує. У кожному окремому випадку лікар підбирає лікарські засоби і коректує їх прийом.

Самостійний прийом антибіотиків при підозрі на венеричне захворювання неприпустимий. Так ви собі тільки нашкодите.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГОНОРЕЯ

ЧИМ МОЖНА ЗАРАЗИТИСЯ ЧЕРЕЗ ОРАЛЬНИЙ СЕКС?

УРЕАПЛАЗМОЗ: ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ, ЛІКУВАННЯ