Вода – важливий компонент підтримки основних функцій людського тіла. Однак сучасний ритм життя давно змусив людей замінити чисту воду на каву, чай, газовані напої та соки. Незважаючи на те, що всі ці напої складаються з води, це не означає, що за їх допомогою ви збалансуєте рівень рідини в організмі.

Через таку «непопулярність» питного режиму звичкою пити до 3 літрів води щодня почали хвалитися медійні особи та різні зірки. Мільйони людей встановлюють спеціальні сервіси та програми, які нагадують їм про те, коли і скільки води потрібно випити.

У середньому лікарі рекомендують пити до 2-2,5 літрів води щодня – це 6-8 склянок, розповів у бесіді з The Guardian лікар загальної практики Кріс Рітчісон. Фахівець наголосив, що це лише загальне керівництво, оскільки потреби кожного індивідуальні і комусь може знадобитися трохи більше води. Але старатися теж не треба, тому що в іншому випадку можна дати зайве навантаження на нирки та сечовивідну систему.

Коли рівень рідини в організмі близький до норми, це допомагає впоратися з мігренню, головним болем, камінням у нирках та іншими неприємними станами. Хоча Рітчісон стверджує, що не лише вода може зволожити організм. Дослідження 2016 року, проведене фахівцями Університету Стірлінга, показало, що навіть літр розчинної кави або літр пива зволожує організм і дає йому той самий обсяг води.

Протягом 4 години вчені відстежували рівень гідратації у студентів після вживання різних рідин. Однак навіть попри позитивні результати від сторонніх напоїв найвищий рівень гідратації залишався після вживання води та молока.

Практикуючий спеціаліст у галузі функціональної медицини, клінічний дієтолог Нішта Патель додала, що вода, на відміну від інших напоїв, не дасть жодних побічних ефектів. Наприклад, кофеїн змушує серце битися частіше, може спричинити тривогу та надмірну активність. Цукор, що міститься в соках, газованих водах і при додаванні до чаю чи кави, теж негативно позначається на роботі систем людського тіла.

«Споживання занадто великої кількості цукру, навіть із натуральних джерел, все одно може мати негативні наслідки для здоров’я та збільшувати ризик розвитку діабету другого типу та ожиріння. Вода насичує нас вологою з нульовим вмістом калорій», – пояснила експерт.

Підвищити свій інтерес до вживання чистої води можна за рахунок додавання до неї різних фруктів та навіть овочів. Дієтолог Талія Пеллегріні порадила додати у глечик з водою скибочки огірка, часточки лимона, лайма чи грейпфрута.

Це надасть воді незвичайний смак, наситить її вітамінами та корисними речовинами, а також позитивно позначиться на її зовнішньому вигляді.

Якщо пити воду в достатній кількості вам дуже складно, процес її вживання можна замінити на простіший – додати в раціон фрукти та овочі з великим вмістом рідини. Вони легко замінять просту воду, насичуючи організм необхідною йому вологою. Підійдуть помідори, огірки, полуниця, яблука та будь-які рослинні продукти, які здебільшого складаються з вологи.

Особливо важливо стежити за рівнем рідини в організмі у спеку року. Зневоднення може призвести до критичного зниження рівня солі в крові, запаморочення, головного болю і навіть до втрати свідомості.

Відновлювати водний баланс слід і після інтенсивних занять спортом, оскільки у процесі тіло втрачає деяку частину вологи. Головне пити поступово і невеликими ковтками, щоб одразу після тренування не перевантажувати роботу кровоносної системи.

Більшості людей, якщо вони не займаються спортом, не живуть у постійному спекотному кліматі та не мають серйозних проблем зі здоров’ям, достатньо від 1,5 до 3 літрів води щодня.