Те, в якій позі вважає за краще спати людина, може багато розповісти про її характер. Про цей зв’язок повідомила психолог-консультант Ольга Павлова.

За словами фахівця, темперамент людини впливає на рухову активність, включаючи звичку ворушитися уві сні і положення тіла під час сну. Темперамент ж нерозривно пов’язаний з особливостями характеру.

Легкі на підйом. За словами психолога, люди, які легко зриваються з насидженого місця і готові в будь-який момент рвонути на край землі, відпочивають, широко розкинувши руки і ноги.

Схильні до лідерства. Люди з таким характером, як правило, схильні до прагматизму і до посиленого контролю. Вони ж віддають перевагу під час сну «королівську» позу – на спині, з витягнутими уздовж тулуба руками і прямими ногами.

Надійний. Психолог каже, що люди, яким властива серйозність і надійність, люблять спати в позі «замок» – на боці з зігнутими ногами і руками під головою.

Невпевнені в собі. Ольга Павлова зазначає, що людині, що сумнівається в собі, шукає якоїсь опори, щоб відчувати себе впевненіше, властиво під час сну триматися за якийсь предмет або частина тіла.

Тривожний. Людям, які дуже бояться громадського осуду, побоюються виглядати добре в очах оточуючих або зробити промах, постійно прагнуть все заздалегідь передбачити, властиво спати в позі на животі, поділилася психолог.

Замкнутий. Часто замкнуті люди сплять обличчям до стіни, як би відгороджуючись від навколишнього світу.

Джерело: МедікФорум