Біль у вусі – симптом застуди або інфекції? Дізнайтеся, як відрізнити застуду від отиту, якщо болять вуха.

Біль у вусі може бути як симптомом застуди, так і ознакою інфекційного процесу. Як дізнатися, чи пов’язане хворе вухо із застудою або отитом? У цій статті ми спробуємо вам допомогти з цим розібратися.

Симптоми застуди та інфекції вуха

При простудних захворюваннях вушний біль може бути гострим, тупим і навіть пекучим. Інтенсивність такого болю може варіювати від слабкої до дуже високої. Як правило, такий біль супроводжується порушенням сну, лихоманкою і перепадами температури тіла.

Як правило, при застуді вушний біль проходить разом з іншими симптомами застуди при одужанні хворого. Якщо ж цього не відбувається, то можна запідозрити інфекцію. У такому випадку потрібно обов’язково відвідати лікаря для встановлення точного діагнозу і призначення адекватного лікування.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

При ураженні вуха інфекцією (віруси застуди або вторинне інфікування) хворого, як правило, турбує дуже сильний біль, що виникає раптово. Крім того, хворого можуть турбувати: втрата апетиту, порушення сну, дратівливість, запаморочення, головний біль, виділення з вуха, порушення слуху.

Постановка діагнозу

При підозрі на інфекційний процес, лікар спочатку обстежує пацієнта за допомогою спеціального приладу – отоскопа. При наявності інфекції у вусі спостерігається почервоніння і одутлість барабанної перетинки, що вказує на наявність запального процесу.

За допомогою пневматичного отоскопа лікар може перевірити наявність рідини в середньому вусі. Також для аналізу наявності рідини в середньому вусі застосовується тімпанометрія (використання звуку і тиску повітря при проведенні діагностики).

Лікування болю у вухах при застуді та інфекціях

В даний час в переважній більшості випадків вушні інфекції успішно піддаються лікуванню. Якщо вчасно почати лікування, то такі захворювання, як правило, не призводять до незворотних ушкоджень слуху. Лікування може включати в себе застосування знеболюючих, жарознижуючих препаратів, а також антибіотиків. При неефективності консервативної терапії вдаються до хірургічного лікування, яке зводиться до розсічення барабанної перетинки для поліпшення відтоку рідини з вушної порожнини.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я
Знеболювання при болі у вухах

При болі у вухах лікар призначає пацієнтові знеболюючі препарати. Як правило, це лікарські засоби на основі ацетомінафена або ібупрофену. Ці препарати дозволять зняти больові відчуття на кілька годин, однак не позбавлять хворого від причини болю у вухах.

Антибіотикотерапія при інфекційному процесі у вусі

При наявності інфекції у вусі хворому призначається курс антибіотикотерапії. Антибіотики призначають тільки при наявності бактеріальної інфекції, оскільки ці препарати абсолютно безсилі щодо вірусів. Антибіотики ні в якому разі не рекомендується приймати самостійно, оскільки вони можуть викликати нудоту, діарею, алергію та інші побічні реакції. Крім того, безконтрольний прийом антибіотиків сприяє розвитку грибкових захворювань.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я
Мірингтомія – розсічення барабанної перетинки

Якщо консервативна терапія не робить належного ефекту, і рідина зберігається в порожнині вуха більше трьох місяців (або якщо у хворого відзначаються рецидиви інфекції), то вдаються до хірургічного лікування. Пацієнту розсікають барабанну перетинку, куди вставляють тонку металеву або пластикову трубку, за допомогою якої полегшується відтік рідини з вуха. Така трубка може залишатися у вусі від 8 до 18 місяців, після чого випадає самостійно. Іноді трубка встановлюється на більш тривалий термін.

Така хірургічна операція, як правило, проводиться дітям під загальною анестезією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГНІЙНИЙ ОТИТ

ЛІКИ ПРИ ВУШНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ

ЗАКЛАЛО ВУХО ПРИ ЗАСТУДІ – ЩО РОБИТИ