Експерти в області здорового харчування рекомендують щодня з’їдати хоча б жменю ягід, – у цих дарах природи міститься безліч корисних нутрієнтів, включаючи антиоксидантні речовини, що захищають організм від шкідливої клітини окислення. Тим не менш, любителям ягід необхідно дотримувати обережності.

Слід пам’ятати, що ягоди так само, як і гриби, можуть бути забруднені токсичними речовинами з ґрунту, а, значить, їх вживання може призвести до інтоксикації організму. Про це повідомила в інтерв’ю лікар-дієтолог Людмила Бабич.

«Ягоди подібно до грибів мають властивість активно втягувати в себе з грунту різні речовини. Користь ягід може бути нівельована присутністю в них радіонуклідів, особливо поширений цезій-137. При високому споживанні ягід він може бути чи не смертельно небезпечним», – розповіла лікар.

За словами фахівця, особливо багато цього важкого металу може накопичуватися в чорниці, малину, брусниці, ожини, суниці, горобину, калину і журавлині.

Людмила Бабич пояснила: вищесказане не означає, що від ягід потрібно відмовитися. Але купувати їх у місцях стихійної торгівлі категорично не варто – в цьому плані набагато безпечніші супермаркети, в яких продукція проходить дослідження на безпеку і експертні перевірки.

Крім того, не потрібно з’їдати відразу багато ягід. При помірному вживанні і дотриманні правил безпеки їх вживання може стати виключно корисним.

«Ягоди поживні при низькому вмісті калорій і запобігають ряд захворювань, у тому числі онкологію, чистять кров, сприяють відновленню пошкоджених клітин печінки, прискорюють метаболізм, підвищують імунітет», – зазначила експерт.

Джерело: МедікФорум