Здоров’я кишечника не можна ігнорувати. Справа в тому, що експерти знаходять все більше і більше доказів, що підтверджують тісний зв’язок між нашим кишечником і іншими органами.

Наприклад, виявлена так звана вісь кишечник-мозок. Йдеться про зв’язок між кишечником і центральною нервовою системою. Така вісь впливає на ряд різних аспектів загального стану.

Важливу роль в поліпшенні роботи кишечника грає дієта. Коли справа стосується сніданку, фахівці радять звернути увагу на один продукт. За словами Емі Гудсон, дієтолога і автора книги The Sports Nutrition, кращий сніданок для здорового кишечника – вівсянка.

“У складі вівса велика кількість розчинної клітковини, і вона працює як пребіотик, допомагаючи живити корисні бактерії в кишечнику”, – пояснює експерт.

Більш, вівсянку можна поєднувати і з іншими продуктами для сніданку. “Вівсянка і арахісове масло, вівсянка з грецьким йогуртом і горіхами або вівсянка з ягодами – все це корисні для кишечника способи почати день”, – підкреслила Гудсон.

Journal of Nutritional Biochemistry передає, що містяться в вівсянці бета-глюкани, мають протизапальні і протиракові властивості. Згідно з результатами дослідження, опублікованому в журналі Nutrition and Microbes, бета-глюкани збільшують кількість корисних бактерій в кишечнику, що також призводить до поліпшення імунної відповіді.