Безвуглеводні системи харчування з метою схуднення сьогодні відчувають бум популярності. Між тим, існують такі продуктові джерела вуглеводів, які не тільки корисні для здоров’я, але і роблять нас стрункішими.

Відмова від вуглеводів і боязнь вуглеводів – це типова проблема серед тих, хто активно худне або намагається залишатися в дуже стрункій формі. Безвуглеводні дієти поширені серед зірок, що закріплює успіх цих типів харчування.

Але дієтологи підкреслюють: для здорового обміну речовин якраз важливо вживати досить вуглеводів. У кожному прийомі їжі, на думку експертів, вуглеводів повинно бути не менше 55%.

Вуглеводи забезпечують організм паливом, з якого він видобуває енергію. Для користі здоров’ю і фігурі вчені рекомендують віддавати перевагу складним вуглеводам, які довго перетравлюються і підтримують почуття ситості.

Читайте також:  Квашена капуста та мандарини перешкоджають послабленню імунітету взимку

Кукурудза. Один з кращих вуглеводних продуктів. Кукурудза насичена клітковиною, містить йод, фосфор, магній, кальцій, залізо. Бажаючим схуднути слід вибирати свіжу кукурудзу – в консервованій часто присутній занадто багато солі і цукру.

Стручкова квасоля. У ній мало калорій і одночасно багато клітковини, яка оздоровлює кишкову флору, покращує імунітет і активізує метаболізм. Крім цього в стручкової квасолі багато білка.

Нут. Крім клітковини цей продукт багатий рослинним білком, поліпшує роботу серця, а також марганцем, який є борцем з передчасного старіння.

Паста. Так, худнути на макаронах можливо. Але також важливо, щоб паста була приготовлена з твердих сортів пшениці і не була перевареною. Окреме слово – про соуси. Якщо їсти жирні і вершкові соуси з пастою, про схуднення доведеться забути. Макарони потрібно поєднувати з овочами, сиром – словом, з чимось менш калорійним і насиченим.

Читайте також:  Які захворювання викликає часте пиття шампанського

Гриби. У цьому джерелі вуглеводів міститься багато антиоксидантів, які підвищують опірність організму запалень і раку. Гриби варто поєднувати з крупами, тоді вони будуть краще засвоюватися.

Джерело: МедікФорум