Відкиньте стереотипи: літні люди займаються сексом. Як показує статистика, вік – не перешкода для інтимного життя. З роками все ще потрібен весь спектр почуттів, які може принести хороший секс: насолода, пристрасть, переживання близькості і єдності, радість. Так, хвороби ускладнюють інтимні стосунки у тих, кому за 60, але завжди є спосіб зробити інтимне життя гармонійним. І не варто думати, що турбота про безпечний секс скасовується, якщо жінка не може “залетіти”, адже захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), не роблять знижки на вік.

Якщо ви бебі-бумер (представник післявоєнного покоління і народилися з 1946 по 1960), не соромтеся говорити з лікарями про питання, пов’язані з сексом. А так як секс починається в голові, атмосфера відкритості і здорова доза впевненості в собі допоможуть забути про вік в ліжку.

Який секс цікавить старше покоління

У 2014 році Американська асоціація сексуального здоров’я опитали 3 тис чоловіків і жінок старшого віку (до 74 років), що перебувають в серйозних відносинах.

 • 2/3 опитаних сказали, що секс впливає на настрій більше, ніж час, витрачений собі, або спільне дозвілля;
 • більшість респондентів відчували себе щасливими і здоровими, якщо все добре складалося в ліжку;
 • половина опитаних хотіли б частіше займатися сексом;
 • учасники опитування кохаються в середньому 5 разів на місяць;
 • чоловіки хочуть займатися сексом 10 разів на місяць;
 • для жінок оптимально займатися сексом 8 разів.

– Грунтуючись на відповідях, отриманих в ході опитування, дослідники з’ясували: літні чоловіки і жінки по-різному розуміють, як можна поліпшити сексуальне життя, – говорить Фред Віандена, керівник по зв’язках з громадськістю Американської асоціації сексуального здоров’я. – Жінкам, наприклад, важливо відчувати оргазм, почувати емоційний зв’язок з партнером і отримувати задоволення від сексу в цілому. Чоловіки зацікавлені в поліпшенні потенції, для них важливіша фізична, а не емоційна насолода. Незалежно від віку, їх заводить можливість спробувати щось новеньке в ліжку, поекспериментувати.

Літнім загрожують венеричні захворювання

Люди похилого віку не завжди чинять мудро, коли мова йде про профілактику венеричних захворювань. Люди у віці менше ніж інші використовують презерватив, за даними досліджень Університету в штаті Індіана (США). Серед опитаних у віці від 61 року лише 5,1% чоловіків і 7,4% жінок використовували кондоми під час останнього статевого контакту.

– Небажана вагітність, яка сприймається багатьма парами як катастрофа, в літньому віці більше не загрожує, тому люди розслабляються, – каже Віандена. – Вони не думають про захист свого здоров’я, хоча насправді настільки ж сприйнятливі до венеричних захворювань, як і інші.

У буклетах клінік, де лікують ЗПСШ, в брошурах, присвячених СНІДу, хламідіозу і гонореї, на обкладинках немає сивих людей зі зморшками, хоча це дуже важливо. Не дивно, що люди похилого віку думають, ніби ця інформація їх не стосується, і менш обізнані про ризики незахищеного сексу.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика

Доктора, які призначають препарати для лікування еректильної дисфункції літнім чоловікам, а також гормональні препарати і вагінальні мастила жінкам в період менопаузи не завжди розповідають про запобіжні заходи, пов’язані з венеричними захворюваннями.

Жіночий презерватив – ще один спосіб для літніх дам захистити себе від венеричних хвороб.

Віандена наполягає, що літні жінки повинні навчитися говорити з партнерами про безпечний секс. Люди у віці соромляться використовувати презерватив. А дамам в роках особливо важко попросити нового партнера використовувати презерватив. Це нерідко викликає більше нерозуміння і критики, ніж в молодості, коли чоловік відчуває себе зобов’язаним захистити жінку від небажаної вагітності. Що ж робити жінкам похилого віку? Лікар вважає, що вони можуть використовувати жіночий презерватив, адже це їх особиста справа і просити нічого не доведеться. Жіночий презерватив – ще один спосіб для літніх дам захистити себе від венеричних хвороб. Ми не говоримо багато про жіночі презервативи, оскільки популярнішими є чоловічі, але це теж прекрасний бар’єрний метод контрацепції, уточнює експерт.

Що заважає сексу в похилому віці

Безперечно, люди похилого віку можуть зіткнутися з певними проблемами в сексуальному житті.

– Хронічні хвороби – це основні чинники, що заважають повноцінному інтимному життю в літньому віці, – каже Саллі Фолі, сексолог, коуч зі статевого виховання.

Які захворювання найчастіше викликають сексуальні проблеми у людей похилого віку
 • серцево-судинні захворювання;
 • діабет;
 • захворювання передміхурової залози;
 • артрити;
 • остеопороз;
 • симптоми старечого недоумства.

Крім того, ліки, які регулярно приймають хронічні хворі, можуть мати побічні властивості, які впливають на збудження і потенцію (особливо препарати від серцево-сосудинних захворювань). Літнім людям зі зниженням потенції слід просто попосіть кардіолога замінити іншими лікарські препарати, які викликають проблеми з ерекцією, рекомендує Саллі Фолі, фахівець Університету штаті Мічиган (США).

Як поліпшити секс в похилому віці

Секс в похилому віці

Будь-яка людина, яка коли-небудь що включає телевізор, чула про препарати, що призначаються при еректильній дисфункції – таких, як Віагра і Сіаліс. При цьому чоловіки часто не знають про те, що можна самому робити собі уколи, – вони ефективніші, ніж таблетки, стверджує Фолі. Укол за допомогою короткої голки в тіло пеніса не викликає більшого дискомфорту, ніж аналогічні ін’єкції в плече. Пам’ятайте про те, що проблеми з ерекцією можна відстрочити.

Чоловіки часто не знають про те, що можна самому робити собі уколи, – вони ефективніші, ніж таблетки при еректильній дисфункції.

Якщо від зниження потенції є ефективні препарати, набагато складніше допомогти при затримці еякуляції. Пізнє сім’явиверження може бути ознакою втоми або симптомом неврологічних захворювань.

Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?

Коли літні люди турбуються через проблеми в сексуальній сфері, їм потрібно звернутися до професіоналів і почати з доктора, з яким комфортно говорити про секс. Гінеколог допомагає жінкам налагодити інтимне життя з приходом менопаузи. Уролог визначить причини сексуальних проблем у чоловіків. Сексолог допомагає парам знайти способи отримувати задоволення від сексу, долаючи обмеження, які накладає вік.

Як відучити 30-літніх дітей заважати під час сексу

Робочі і домашні обов’язки можуть звести нанівець сексуальне життя в зрілі роки, каже Фолі. Вона часто чула скарги від людей, старше 60 років, які хочуть отримувати задоволення від сексу в спокійній, інтимній обстановці. Але саме покоління тих, хто сьогодні виходить на пенсію, частіше, ніж раніше, живе з рідними і близькими. Якщо раніше дорослі діти “вилітали з гнізда”, прагнули до самостійності, то сучасні 30-річні в усьому світі не поспішають створювати шлюби і комфортно себе почувають з мамою і татом. В Україні, на відміну від Америки, не рідкість і інша проблема: багатьох 60-річних сини і дочки вже радують онуками, і – залишають їх няньчити, стурбовані кар’єрними успіхами. Крім того, батьки нинішніх 50-60 літніх живуть довше, ніж це було в минулому столітті, тому типова ситуація: подружжя, яким за 70, доглядають 94-річну маму чоловіка. Так що треба привчити близьких до того, що ви можете усамітнюватися і в цей момент не можна до вас вриватися. Замикайте двері в кімнату, вішайте табличку “Не турбувати”. Якщо ніяково говорити про те, що це необхідно для занять сексу, можна сказати, що у вас є звичка подрімати, побути в тиші, що самоту рекомендував лікар.

Зрозуміло, люди похилого віку вже не можуть зрівнятися з молоддю або людьми середнього віку по енергійності, пояснює Саллі Фолі. Людина в роках втомлюється швидше. Літнім потрібно більше дбати про своє тіло, а на це теж потрібен час. Сороколітні можуть займатися сексом, долаючи втому. А ось в 70 таке неможливо, тому обов’язково треба заздалегідь спланувати секс і знайти для нього час, коли обидва партнери будуть достатньо відпочившими.

Гормон збудження виробляється і після менопаузи

У певному сенсі жінка стає сексуальнішою з настанням менопаузи. “Дами в період постменопаузи відчувають свого роду сплеск енергії,” говорить Фолі. Іноді це називають “родзинкою постменопаузи.” Після завершення менопаузи повертається енергія, пані починають простіше ставитися до зовнішнього вигляду – власному і партнера.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

– Жінки часто кажуть: “Так, це моє тіло, і я в ньому зараз перебуваю. Більше мені не треба крокувати на семисантиметрових шпильках. І мені комфортно бути собою в цьому віці, – розповідає експерт.

Зрозуміло, таке прийняття себе і внутрішня гармонія сприятливо позначаються на відносинах в сім’ї, каже Саллі Фолі. Незважаючи на те, що тіла партнерів змінилися, після 60 вони стають набагато життєрадіснішими і добрішими один до одного, ніж в 40 років, переконує вона.

Страхи, викликані розмовами про неминуче згасання організму через гормональні зміни і гормональні порушення у жінок не відповідають дійсності, вважає експерт. Люди зациклюються на тому, що виробництво жіночих статевих гормонів різко падає, при клімаксі. Але ж організм жінки продовжує виробляти тестостерон (який вважається чоловічим гормоном) і в 80 років, якщо у неї не видалені яєчники. А саме тестостерон відповідає за сексуальне збудження. Завдяки цьому навіть в 90 років жінки здатні відчувати оргазм.

Якщо у жінки є яєчники, то організм продовжує виробляти тестостерон і в 80 років.

Яскравий секс можливий навіть після 50 років разом

Негативні стереотипи можуть пригнічувати сексуальність у жінок похилого віку, заявляє Саллі Фолі. Вони іноді не хочуть одягати улюблений одяг, насолоджуватися життям і своїм тілом. Бувають випадки, коли літні самотні жінки, які бажають створити сім’ю, не відчувають себе бажаними. Але все ж є спосіб підвищити самооцінку: чимало дам ходять на консультації до психолога і тренують своє тіло фізичними вправами, а в результаті знову відчувають себе більш енергійними і привабливими.

Одна з найбільших помилок, що стосується сексу у літніх людей, – що в їх відносинах не вистачає пристрасті, говорить Фолі. Деякі щасливчики можуть похвалитися здатністю не розгубити пристрасть за багато десятиліть шлюбу, у них, наприклад, яскравий секс після 50 років подружнього життя. Інші, розведені або втратили чоловіка, закохуються в свої 70 років, і відчувають себе так само, як молоді. Так само хвилюються, тремтять, відчувають захоплення, чекають першого сексу і відчувають величезне задоволення від нього. Психологи і медики впевнені: переживання і відчуття при закоханість нітрохи не відрізняються від тих, які людина переживає в юності.

Так, особливості “вікового” сексу навіть можуть приємно здивувати. Всі люди, незалежно від віку, потребують любові. І з роками не варто відмовлятися від фізичної її прояви!

Джерело: USnews

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗДОРОВ’Я ЧОЛОВІКА ПІСЛЯ 40 РОКІВ

МІФИ І ПРАВДА ПРО СЕКСУАЛЬНЕ ДОВГОЛІТТЯ