За словами лікаря-сомнолога Софії Черкасової, часте пробудження вночі є небезпечним, якщо його епізоди не миттєві, а тривалі.

Дослідники, які представляють Медичну школу Стенфордського університету, встановили, що людина з уривчастим нічним сном стає схильною до ризику летального результату. Лікар Черкасова також висловилася про загрозу частого пробудження на ніч.

«Часте пробудження вночі час справді може бути провісником важких хронічних і навіть смертельних захворювань», – зауважила експерт.

Черкасова пояснила: уночі у сплячих людей відбуваються мікрообудження, пам’ять про які не зберігається. У нормі вони повинні тривати більше 15 секунд.

Якщо пробудження ночами відбуваються як часто, а й виявляються досить тривалими, це може бути тривожним сигналом схильності людини до небезпечних хвороб.

«Якщо нічні пробудження є повноцінними, це йдеться про те, що людина постійно перебуває не в глибокому, а в поверхневому сні. В результаті його організм не може відновитись», – сказала Софія Черкасова.

Медик попередила, що таке пробудження можуть свідчити про наявність серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, деменції, депресивних розладів, психічних порушень.