Люди, зациклені на прагненні бути щасливими, часто так і не можуть досягти цього душевного стану. Чому так виходить? Відповідь шукайте в статті.

Кожна людина вкладає в поняття щастя щось своє, його наповнення може змінюватися на різних етапах життя і під дією зовнішніх обставин. Але всі ми хочемо бути щасливими, незалежно від того, що в даний момент для нас «щастя». Це бажання визначає нашу поведінку і прийняття рішення. Але чомусь, незважаючи на прикладені зусилля, у одних шлях до щастя триває дуже довго, в інших так і не виходить випробувати це відчуття, а хтось насолоджується кожним моментом життя, не філософствуючи про боротьбу за щастя.

Якщо ви в числі тих, хто постійно відчуває себе нещасним, можете, звичайно, вважати, що просто щастя на всіх не вистачає, або думати, що ваші мрії недосяжні. Але краще спробуйте перестати полювати за щастям і погляньте на світ по-іншому.

Що таке щастя?

Відповідь на це питання люди шукають безліч століть. Філософи і психологи дають визначення щастю, як стан, відповідний найбільшій внутрішній задоволеності умовами буття конкретної людини, повноті і осмисленості його життя, здійсненню свого призначення.

Не потрібно ставити рівність між поняттями «щастя» і «задоволення». Так, задоволення важливе для відчуття щастя, але цього недостатньо. По-перше, не всяке задоволення в результаті призводить до щастя. Наприклад, смачна їжа – це задоволення, але від неї у багатьох з’являються зайві кілограми, які морально чи фізично можуть заважати бути щасливим. По-друге, як показують наукові дослідження, люди, що зосередили свою енергію на поверхневих або матеріальних задоволеннях, більш тривожні, менш емоційно стійкі і, в підсумку, менш щасливі.

Як і всякий душевний стан, щастя не можна купити (на відміну від задоволень), або змусити себе його відчувати. Воно з’являється само собою, як результат прагнення до мети і самовдосконалення. Так може бути, саме на цьому варто зосередитися замість одержимості ідеєю обов’язково стати щасливим?

До чого призводить зациклення?

Прагнення до щастя – підсвідоме бажання людини. І воно природно доти, поки боротьба за щастя не переходить у зациклення на цій ідеї і не захоплює свідомість. Часто заклопотані пошуком щастя люди настільки захоплені «полюванням» і зосереджені на своїх відчуття і переживаннях, що перестають помічати навколишній світ і людей навколо. Поступово зв’язок з друзями і знайомими руйнуються, підтримка близьких слабшає, і людина рано чи пізно зауважує, що залишилася одна.

Зациклившись на ідеї стати щасливим, людина женеться за доступними задоволеннями (їжа, розваги, секс), та / або займається надмірною самоаналізом і самобичуванням. У результаті енергія, яка могла бути витрачена на прагнення до своєї мети і вдосконалення, йде на ниття і пошуки тимчасових насолод.

Як допомогти собі стати щасливим?

Отже, прагнення до щастя ще не гарантує результат, або навіть може посилити душевний стан, якщо ми стаємо залежними від наших бажань. Але це не означає, що людина повинна опустити руки. Ми можемо допомогти собі стати щасливими, не зациклюючись на цій ідеї.

Насамперед, потрібно берегти себе і доглядати за собою. Тому намагайтеся їсти здорову їжу, займатися спортом, висипатися. Це забезпечить хороший фізичний стан і психологічний настрій, покращить розумові здібності, підвищить продуктивність. Повноцінний сон убезпечить ваш мозок від негативних спогадів і дозволить краще пам’ятати приємні моменти.

Одним з важливих чинників щастя є спілкування з близькими та друзями. Не нехтуйте тими, хто вам дорогий і кому дорогі ви.

Позбавтеся від звички порівнювати себе з іншими. Якщо вам не дає спокою, що хтось розумніший, красивіший, успішніший вас – згадайте, що кожна людина унікальна, є щось особливе і в вас. Не порівнюйте себе з тим, хто, як вам здається, краще вас – це посилить невдоволення своїм життям.

Щоб відчувати себе щасливішими, спробуйте робити хороше для інших. І не зациклюйтеся на минулому – краще виймайте з нього уроки і живіть сьогоденням.

Навчіться бути вдячними людям і долі за приємні моменти і події зі свого життя. Адже почуття подяки теж допомагає бути щасливим, оскільки підвищує рівень задоволеності життям.

Немає нічого страшного в тому, що іноді людина відчуває себе нещасною. Адже, як говорилося вище, щастя – це душевний стан, а він може змінюватися. Пам’ятайте, що якщо сьогодні ви відчуваєте себе пригніченим, то завтра відчуття щастя повернеться до вас. Будьте готові і до того, що при суцільних «плюсах» у житті одного разу може настати момент протилежного стану. Це закон психологічного маятника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВЧЕНІ З’ЯСУВАЛИ, В ЧОМУ СЕКРЕТ ЩАСТЯ

СТАЛО ВІДОМО, ЗА СКІЛЬКИ МОЖНА КУПИТИ ЩАСТЯ