Правильно підібрані окуляри для спорту забезпечать вам чіткий зір і надійно захистять від шкідливого впливу зовнішніх факторів.

Такі види спорту, як сноубординг, вело- та мотоспорт, стрілянина і гірськолижний спорт стають все більш популярними в нашій країні. Природно, такі види спорту вимагають спеціальної екіпіровки, одним з елементів якої є окуляри, які захищають спортсмена від яскравих сонячних променів і, що важливо – від можливих травм ока.

Надійна фіксація

Для того щоб надійно захистити очі від пошкоджень, спортивні окуляри повинні щільно прилягати до обличчя. В даному випадку підійдуть окуляри з великим кутом вигину оправи. Також на деяких окулярах є спеціальні носові упори і заушники, зроблені з каучуку або силікону. Такі окуляри добре фіксуються на обличчі і не падають при вчиненні активних рухів.

Міцні та легкі матеріали

Оправи окулярів для спорту повинні бути виконані з легких і міцних матеріалів, наприклад з титану, алюмінію або сучасних полімерних сполук (наприклад, карбону). Крім того, що ці матеріали ударостійкі, вони ще й гіпоалергенні.

При виборі спортивних окуляр завжди звертайте увагу на матеріали, з яких виготовлена ​​оправа. Намагайтеся віддавати перевагу перевіреним, добре зарекомендованим фірмам-виробникам.

Лінзи для спортивних окуляр

Як вже згадувалося вище, оправи спортивних окуляр відрізняються великим кутом вигину, який відрізняється від стандартних оправ. Якщо в таку оправу встановити не призначену для неї лінзу, то вийдуть окуляри з вираженими крайовими перекручуваннями, що значно погіршує периферійний зір спортсмена. Якщо ж кут вигину оправи становить 8-10 градусів з невеликими діоптріями, то застосування таких окулярів допустимо, проте фахівці застосовувати їх не рекомендують, оскільки це може вплинути на комфорт і безпеку спортсмена.

При наявності у спортсмена високої негативної рефракції, то необхідний підбір спеціальних лінз, які можна встановлювати в сильнозігнуті оправи та коригуючі окуляри. Периферійне спотворення і призматичний ефект в даному випадку буде зведений до мінімуму, в результаті чого забезпечується чіткий зір на будь-якій точці лінзи.

Про важливість кольору

На сьогоднішній день існує велика кількість спортивних лінз різних кольорів. Пофарбовані лінзи збільшують контрастність, а також покращують чіткість зору і передачу кольору. Приміром, для тих хто займається гольфом підійдуть окуляри, що дозволяють бачити в діапазоні від зеленого до жовтого кольору без відблисків. Лінзи окулярів виконані таким чином, що дозволяють гольфістові чітко бачити об’єкти на зеленому полі. Для стрільців найбільше підійдуть окуляри з фіолетовими лінзами, які дозволяють чітко виділити помаранчеві та червоні відтінки на тлі блакитного неба. Розроблені лінзи певного забарвлення і для мисливців, мотоциклістів, велосипедистів, боулеров та інших спортсменів.

Особливою популярністю користуються спортивні окуляри з поляризаційними лінзами, які не пропускають відбите світло. Це найоптимальніший варіант для занять спортом при яскравому сонці. Також великим попитом користуються лінзи з дзеркальним покриттям, які бувають і з діоптріями.

Категорія фільтра

При покупці спортивних окулярів слід звернути увагу на категорію фільтра. Цей параметр позначає ступінь затемнення лінз. Всього виділяють 4 категорії: перша – найслабша, четверта – найсильніша. Для занять спортом рекомендується вибирати окуляри з фільтрами 2-4 категорій. Природно, чим інтенсивнішим є висвітлення, тим більша ступінь затемнення повинна бути у лінз.

Ціна

У ряді випадків спортивні окуляри – це незамінний елемент екіпіровки, який захистить вас від серйозних проблем. Тому економити на такому виробі не рекомендується. Купуйте окуляри від перевірених європейських чи японських виробників. Природно, їх ціна буде “кусатися”, однак якість того варта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
БАКТЕРІАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ОЧЕЙ

ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗІР

ЯК ЗНЯТИ ВТОМУ ОЧЕЙ?