Виникає в організмі рак може проявлятися різними симптомами, один з них пов’язаний з прийомом їжі.

За даними Американського онкологічного товариства, симптом, пов’язаний з прийомом їжі, який може бути попередженням про чотири типи раку, – це втрата апетиту, передає Express. Такою ознакою можуть “заявляти” про себе злоякісні пухлини яєчників, легенів, шлунка і підшлункової залози.

Онкологи пояснюють: існує кілька причин, за якими рак відключає бажання їсти. Наприклад, відсутність апетиту стає наслідком розташування пухлини. Якщо вона формується в шлунково-кишковому тракті і росте, заповнюючи собою простір, то може викликати проблеми з ковтанням або створює відчуття ситості навіть без отримання їжі.

Деякі пухлини виділяють певні гормони, які специфічним чином впливають на сприйняття тілом сигналів голоду. В результаті людина може відчувати себе ситим, навіть коли це фізично не так.

Крім цього, ракові утворення часто бувають пов’язані з появою неприємних, дискомфортних станів, які теж можуть впливати на ставлення людини до їжі, його бажання сідати за стіл.

«Якщо у вас виникли стійкі проблеми з апетитом, поговоріть про це з терапевтом або лікарем-онкологом», – поділилися порадою експерти товариства.