Лікар-дієтолог Римма Мойсенко розповіла про користь гарбуза і пояснила, чому його потрібно їсти 80% українців. Як з’ясувалося, саме такій кількості людей не вистачає магнію, а цей овоч заповнює його недолік.

Експерт вважає зловживання фастфудом, смаженою та жирною їжею і спиртними напоями головною причиною дефіциту такого важливого мікроелемента. Подібна їжа сприяє розвитку умовно-патогенній мікрофлорі в кишечнику, в статевих органах, на шкірі. Як повідомила фахівець, мікроорганізми споживають вітаміни, а тому організм не отримує їх в достатній кількості.

Ще одним фактором для нестачі магнію може стати довготривалий стресовий стан. Медик зазначила, що для нормальної роботи організму потрібна лише одна порція гарбуза в день — 200-300 грамів. У цьому овочі міститься велика кількість провітаміну А, здатного зробити шкіру красивішою, зір — гострішим, а імунітет — міцнішим. Для засвоєння організмом цього елемента необхідно приготувати баштанну культуру особливим чином.

Окремо від тваринних або рослинних жирів провітамін А не приносить користь, зазначила лікар Нурія Діанова. Як стверджує фахівець, найбільш вдалим рецептом є суп-пюре з вершками або молоком. Також можна додати пару ложок рослинної олії в рагу. Крім того, овоч допоможе пострункішати і сприяє нормалізації обміну речовин. Медики радять звернути увагу і на насіння – речовини, котрі містяться в ньому роблять позитивний вплив на організм.

Необхідно враховувати, що сирий гарбуз не можна вживати тим, у кого є запальні захворювання шлунково-кишкового тракту, і камені в жовчному міхурі і нирках. Зловживання баштанною культурою може стати причиною здуття живота, а також з-за цього підвищується рівень цукру в крові, а тому діабетикам варто обережніше підходити до питання про кількість цього овоча в раціоні.