Вегетаріанська дієта здатна позбавити людину від діабету, як з’ясували вчені з Університету Вашингтона. Вони встановили що ефект від подібного режиму харчування зіставим з ефектом від ліків, які запобігають переварюванню вуглеводів.

Вегетаріанська і веганська дієта істотно покращує показники рівня цукру в крові, як з’ясували вчені з Америки. Видалення з раціону жирів тваринного походження сприяє підвищенню чутливості до інсуліну і зниженню рівня гемоглобіну. Дані зміни в раціоні можна зіставити з ефектом від ліків проти діабету другого типу.

Автори дослідження переконані, що перехід на рослинну їжу допомагає не тільки стабілізувати стан, але і зовсім позбавити пацієнтів від діабету другого типу. В першу чергу, вживання рослинних продуктів дозволяє знизити рівень глікованого білка HbA1c в крові у людей, які страждають від діабету. Більш високий рівень даного білка означає і більш значну небезпеку розвитку ускладнень, пов’язаних з діабетом, таких як ушкодження нервів, проблеми із зором і хвороби серця.

Читайте також:  Лікар розповів про корисні для вживання продукти із залізом

Дослідження показало, що веганська або вегетаріанська дієта знижують рівень білка, в середньому, на 0,4 процентних пункти і, максимум, на 0,7 пунктів. Як заявила автор дослідження дієтолог Сьюзан Девін, зміни в раціоні більш ефективні, ніж таблетки. Адже рослинна дієта покращує рівень цукру в крові, вагу людини, показники артеріального тиску і холестерину в один і той же час. При цьому ніяких побічних ефектів, традиційних для ліків, не спостерігається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВЕГЕТАРІАНСТВО І СПОРТ

ХАРЧУВАННЯ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ 1 ТИПУ

ДІАБЕТ У ЗНАМЕНИТИХ ЛЮДЕЙ