Лікарі вважають сивину передчасною, якщо вона з’являється в 25-30 років, а до 40-ка захоплює більше половини волосся. В більшості випадків швидкість «знебарвлення» залежить від генетики і расової приналежності: негроїди починають втрачати колір волосся на 10 років пізніше європеоїдів і монголоїдів.

Але якщо ви раптом виявили, що сивієте набагато швидше однолітків, і при цьому у ваших родичів такої проблеми немає, то це не значить, що ви старієте швидше за інших. Швидше за все, вам просто варто зайнятися своїм здоров’ям. Рання сивина може з’явитися через такі проблеми, як:

Стрес

Стрес

У стресовій ситуації в кров викидається адреналін. Цей гормон порушує зв’язок меланіну з білковою структурою волосини, через що пігмент вимивається. Крім цього, під час стресу відбувається спазм судин, у волосяні фолікули перестає надходити харчування, меланоцити гинуть, і пігмент перестає вироблятися.

Читайте також:  5 щоденних звичок, які сприяють швидкому старінню

Однак у 30% випадків у молодому віці колір волосся після стресу відновлюється сам собою.

Виснаження організму

Така проблема часто виникає у жінок через вагітность і грудне вигодовування. Дитина буквально забирає у матері вітаміни і мікроелементи, від чого в першу чергу страждає шкіра і волосся. Важливо повністю відновитися після пологів і поповнити запаси корисних речовин в організмі, перш ніж вагітніти знову.

Залізодефіцитна анемія

Кров

Цей стан може викликати незбалансоване харчування, сильна крововтрата, вагітність або хвороба. Для профілактики анемії і раннього посивіння налягайте на страви, багаті вітаміном С, білком і залізом (м’ясо, морепродукти, гриби, крупи). Якщо ви вегетаріанець, вітамін В-12 може повернути колір вашого волосся.

Читайте також:  Серцевий напад: одна з кращих дієт, які допомагають знизити ризик смертельного захворювання
Захворювання серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту

Такі недуги викликають кисневе голодування судин, а через нього починають «голодувати» волосяні цибулини. Обмінні процеси гальмуються, вироблення меланіну знижується, і ви сивієте.

Вітіліго

Вітіліго

Від цієї хвороби меланін руйнується сам собою. На шкірі з’являються ділянки біло-молочного кольору, а волосся на уражених ділянках знебарвлюється. Захворювання може з’явитися в будь-якому віці, і лікування від нього поки що не знайдено.

Гормональні порушення

Рання сивина може потурбувати вас через дисфункції гормонів. У таких випадках краще відразу звернутися до ендокринолога.

Шкідливі звички

Від алкоголю і сигарет страждає весь організм, не виключаючи волосся. Згідно з дослідженнями, у курців у 4 рази більше шансів рано посивіти в порівнянні з некурящими.

Читайте також:  Приховані ознаки нестачі вітаміну В12: як його дефіцит може зіпсувати життя
Синдром Ванденбурга

Синдром Ванденбурга

У цього захворювання є ряд яскравих ознак: різний колір очей, порушення слуху, широка спинка носа і сиве пасмо треба чолом, яке може з’явитися навіть у немовляти. Втім, синдром Ванденбурга – це важка вроджена патологія, навряд чи вона могла непомітно для вас знебарвити волосся.

Хімічний вплив

Іноді рання сивина з’являється через ліки, що впливають на вироблення меланіну (наприклад, від хіміотерапії або ліки проти хвороби Паркінсона). Зате у препарату від лейкемії є несподіваний побічний ефект: після його прийому у деяких сивих пацієнтів волосся на час потемніло. Звичайно, лікувати таким способом сивину не можна, але сам принцип дає надію, що незабаром вчені зможуть розробити ліки від сивини.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News